2 Cities 1 Woman

Yoga ve Uykusuzuluk

Geçen cuma yogaya gittim. Sonbahar tatili sebebiyle kapalıymış, kapıdan döndüm. Bu hafta da tatil ama kadın yazdı gelebilir misiniz diye, cuma gelirim dedim ve unuttum. Belim bu kadar ağrırken nasıl unuttum. Of.

Vera çook uzun zamandır geceleri uyanıyor ve iki saat kadar uyumuyor. Eskiden bunlar nadirdi ama uzun bir süredir çok sık uyanıyor. Son üç gecedir uyandı mesela. gece kaçta uyanıyor bilmiyorum ama o geri uyuduğunda hafif gün ağarmaya başlamış oluyor.

O iki saat boyunca da aramızda keçi gibi dönüp duruyor. Bizim yatak su yatağı o hareket ettikçe ekstra rahatsız ediyor. Ale baba olduğu için bu esnada horul horul uyumaya devam ediyor, ben uyuyamadığım gibi sürekli Vera’nın keçi hareketlerine maruz kalıyorum.

Bu sabah mesela erken kalkıp kahvaltı hazırlayayım dedim, sekize on kala Ale uyandırdı beni.  Sabaha karşı uyuyunca nasıl erken uyanabilirim ki? Sonra bir telaş Vera’yı uyandır zorla, giydir ki sabahları küçük bir kızı giydirme stresinin üzerine az stres bilirim. Anaokuluna yetiştir derken bok gibi başladım sabaha ve tabi bir yere de yazmadığım için unuttum.

Benim sabah Vera’dan yarım saat erken uyanmam lazım, aynı anda uyandığımızda çok stresli başlıyorum ben güne. Size saçma geliyordur belki ama biraz kendime gelmem lazım, Vera benden önce uyanırsa üzerimde tepinerek uyandırıyor beni ve o kadar hızlı güne başlamak beni çok yoruyor.

Bizim evd egün erken başlamıyor çünkü Vera erken uyanan bir çocuk değil. Bu durum tatil günleri şans elbette ama normal sabahlarda bildiğin stres. Bir de böyle gece uyanınca işte hepimiz sürüm sürüm sürünüyoruz.

Sabah Ale’nin gülümseyen hali bana motivasyon oldu davranışımı değiştirdim lakin şimdi yogaya gidemedim diye çok hayal kırıklığına uğradım. O kadar çok istiyordum ki. Of. Bugün daha fazla böyle geçmesin ya ne güzel organizeydim bir ara yine ipin ucu kaçtı yine her şeyi unutuyorum, yine organize olamıyor, evden doğru düzgün çalışamıyorum. Neyse cumanın geri kalanı bari güzel olsun.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • Gamze Hildbrand

  Iki ayri ulkede paralel duygular 😃. Ben de bu sabah yogaya gidemedim ( cunku cocuklar ekim tatilinde) diye inanilmaz mutsuzdum seni okuyana radar. Ve sanki o arzu edilen rutinle gun baslamayinca organize olamiyor insan , son zamanlarda ben de saglam dagildim. Bir de tepemde iki dakikada bir «  anne bugun ne yapalim «  diyerek tatilden beklentisi olan cucelere yetemedigini dusunmenin vicdan azabi… Geri kalani guzel gecer umarim… guzel cumalar 😃

  | Cevapla
  • 2 Cities 1 Woman Yazının Yazarı

   canım aslında aylardır evde yapıyorum ama yoga sonunda sadece stüdyoda uyuyakabiliyorum ve o hissi özlediğim için güzel bir stüdyo buldum haftada bir gitmek için. Zaten daha bir kere gidebildim 🙂

   | Cevapla
 • duygu

  ben de evde yapamiyorum yogayi. olmuyor! eger yapailiyorsan gaia.com’u tavsiye ederim, ben beceremedim.

  | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir