2 Cities 1 Woman

Yiyip Yiyip Kilo Almıyorum

Su içsem yarıyor ne kadar büyük bir yalansa, bu da o kadar büyük bir yalan. Yiyip yiyip kilo almamak diye bir şey yok. Belki bir iki insanda vardır. Çook istisna ama zayıf olup da metabolizmam hızlı diyen herkese inanmayın.

Bir kere ister bilinçli ister biliçsiz olsun zayıf insanlar az yiyor. Arkadaşlarla çıkılan, felekten bir gece çalınan zamanlarda kimse aman şekerim dikkat ediyorum, diyetteyim demez. Akıllı olun azıcık. Zaten diyetteyim deseniz yalvar kıyamet size zorla yiyeceğinizden daha fazla yedirmeye çalışacaklar.

Diyetteyim, dikkat ediyorum demek yok. Diyette olun, dikkat edin ama söylemeyin kimseye. Canım istemiyor demek daha makul. Sağlıklı beslenmek yeni trend. Çünkü karşınızda dikkat edemeyen birisi varsa kendini iyi hissetmek için size zorla yedirecek. İnanın bana, bana zorla çokoprens yedirilmişliği var. Evet neredeyse boğazımdan sokularak.

IMG_2007

Geyik bir yana ben kilolu bir insan değilim, ama sağlıklı bir beslenme tarzı oturtmaya çalışıyorum. Bir de 2-3 kilo verip orijinal halime dönmek istiyorum. Hamilelik harici benim en kilolu olduğum halim 56’dır. Dikkat etmeyip saldığım zamanlarda. Şu anda 55’im ve dikkat edemediğim için veremiyorum kalan kilolarımı. Göbeğim gitse 55 olmak da sorun değil. Göbeğin sebebi de sağlıklının yanında yediğim çer çöp.

Sen zayıfsın demek sen de yiyip yiyip kilo almıyorsun diyebilirsiniz, ama dikkat etmeyen halimin de bir yeme kapasitesi var. İşte size anlatmaya çalıştığım bu. Sizin yeme kapasiteniz daha fazlaysa, hareketiniz de azsa kilolu oluyorsunuz. O zaman çare az yemek.

Az yemek, mideyi çöple doldurmamak, bilinçli ve kaliteli yemek. Az almak, bilinçli ve kaliteli almak, gereksiz tüketmemek. Evimi sadeleştirmek, sadeleşmek, hayatın her alanında. Hayat kalitemi değiştirecek biliyorum.

Torba torba eşya çıkarıyorum evden ama hala sadeleşmedi. Varın siz düşünün halimizi. Daha gidilecek çok yol var ama o yolda olmak güzel.

Nerden nereye ne bağladım konuyu be 🙂

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Yorumlar

  • Cana

    o suyu 15 İskender’in üstüne içersen yarar tabi diyorlardı bir ara 😊 bana da yarıyor öyle sular,içmeme gerek yok mutfağın önünden geçince kilo alıyorum ben,evet,tabi bence de. 😜

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir