2 Cities 1 Woman

Yeni Kozmetiklerim

Amerika ganimeti Organix şampuanlarım bitti. Geçen gün Vera’yı aşıya götürürken yolumu Aveda satan bir kuaförün önünden geçirip bu Rosemary Mint şampuanını ve Volumizing Tonic’ini aldım. Bu arada 16 Euro’luk şampuanı 60 Euro’ya aldığımı sanıp, eve dönerken aman Allah’ım ben n’aptım diye paniklemem çok şahane oldu. Ay bazen çok şuursuz oluyorum yeminle.

Daha önce boyalı saçlar için olanını kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Bunun sonucunu da yazarım. Daha evvel bahsettiğim yağından ve saç kreminden hala çok memnunum.

IMG_9490

Saç toniğini ise ilk defa Seda‘dan duymuştum. Onun kullandığı kuru saçlar içim olduğundan bu hacim veren toniğe rastlayınca küçük boyunu aldım denemek için. Henüz bir kez kullandım ama gerçekten hacim verdi sanki. Yanlız yakından sıkınca saç spreyi gibi sert sert yapıyor, yakından sıkmamaya dikkat etmek lazım.

Son olarak da göz kalemleri ile ilgili yazım üzerine Harika’nın Urban Decay 24/7 Glide On göz kalemi tavsiyesini göz ardı etmeyerek hemen feelunique‘den siparişimi verdim. Ben Mushroom rengini aldım. Bej ve gri arası biraz parlak bir renk ama çok beğendim. Kalemin yapısını, yumuşaklığını, sürülüşünü ve akmayışını da sevdim. Korkarım başka renklerini de alacağım. Keşke biraz daha uygun fiyatlı olsaydı 🙁 Ha bir de feelunique kargo ücreti almıyor ama gümrük sınırını dikkat etmek lazım 8 Euro ödedim kapıda postacıya. Vakit bulunca çemkireceğim kendilerine ürünü ben Almanya’dan geliyor sanıyordum İngiltere’denmiş, insan söylemez mi bacım gümrük vergisi gelecek sana diye.

Mac kırmızı rujum ve Mac Cherry kırmızı dudak kalemimi zaten biliyorsunuz 🙂

Var mı sizin de tavsiyeleriniz?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Özlem Varli

    Selam…saç ürünlerinde cok şeyler denemis biri olarak bende aveda ürünlerini beğendim…ama hala favorim phyto ürünleri…denemizi tavsiye ederim…phytojoba şampuan phyto 9 bakim kremi yada phyto aktiv volüm spreyi..sacinizin ihtiyaci olan ürünlere bakabilirsiniz..sevgiler..

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir