2 Cities 1 Woman

Yeni Başlayanlar İçin Alman Erkekleri

Bir cümle ile özetlemem gerekirse buldunuz mu kaçırmayın 🙂 Alman kadınların güzeli ne kadar azsa Alman erkeğinin de çirkini o kadar azdır. Güzel adamlar, uzun boylular, sporcular, zeki, çevik, atletik ve edeleliler.

Dürüsttürler, hissetmediği şeyi söylemez. Söylüyorsa doğrudur. Yaptığı şeyin lafını etmez, edecekse yapmaz zaten.

Fazla düzenli ve titizdirler. Ev işi çok yaparlar. Şimdi bu özellik pozitif gibi geliyor ama Türk kadını için negatiftir, çünkü yardımın ötesinde çok karışırlar. Alt tarafı bir tava alırsın onun hakkında bile milyon tane fikri vardır bir dahaki sefere onunla mütalaa etmeden almazsın. Bir nevi ikinci kaynana gibi adamın içini kıyarlar ama yine de yardım etmemesinden iyidir sanırım.

german-men1

Çok iyi babadırlar, çocuklarıyla anne gibi ilgilenirler. Sokakta babalarıyla takılan pek çok çocuk görürsüzünüz. Anne ya evde dinleniyordur ya da dışarda kendine zaman ayırıryordur.

Geçenlerde havuza gittik bebe havuzu bebeler ve babalarla dolu, anneler şezlongda elde kitap ya da telefon. Ben yüzdüm öteki havuzda 🙂

Öyle bizdeki gibi kadın çalışmıyor o zaman evde her işi kadın yapsın durumu yoktur. O zaten kariyerini bırakıp çocuklarına bakıyordur, o yüzden Alman erkeği kadına müteşekkirdir, kadınlar kendini eziklemez ben çalışmıyorum diye. Erkek de deli gibi yardım eder. Sadece kocam için demiyorum. Almanya’da çocukları için kariyerine ara veren ve kariyerini tamamen bırakan kadın sayısına inanamazsınız. Zaten çocuk başına 3 yıla kadar izin var 3 çocukla düşün 9 yıl işten uzak kalıp sonra işine dönen de var.

Ama dediğim gibi Almanya’da bu durum çok normaldir ve erkeğin kadına yardım etmemesine mani değildir, bilakis çok kıymetli bir durumdur.

Alman erkeği duygusal ve romantiktir ama biz Akdenizlilerin bildiği ve beklediği anlamda değil. Bir Antonio Banderas tutkusu beklemeyin. Bazen sıkıcı gibi gelirler insana ama canları istedi mi çok da eğlenceli olabilirler.

Adları sanıldığı gibi Hans değildir. Şunca zamandır tek bir Hans’la tanıştım o da Hollandalı’ydı. Helga’ya ise hiç denk gelmedim 🙂

Maço değildirler, kıskanç değildirler, maço maço kadınım sahiplenicisi değildiler ama öyle cok genis de değildirler. Medeni olduklarından kıskançlıklarını belli etmezler ama ben anlıyorum Ale’nin beni ne zaman kıskandığını ama erkek olsam anlamazdım yani kadın olduğum için anlıyorum bir şey yapmıyor çünkü 🙂 Onların da kendi kültürlerine göre muhafazakarı vardır, bkz. benim kocam. Ailesine evine, eşine bağlıdırlar. Evcimendirler. İyi koca ve iyi babadılar.

Çiçek alırlar, hesap öderler.

Alman kadınlarından çok daha bakımlıdırlar. Alman erkeği bildiğin bakımlıdır. Kadınları bu kadar erkeksi ve salaşken erkelerin bu kadar süslü olması!!!!

Evde don atlet, hoşortman vs ile gezmezler. Kocamdan sonra evde Bihter’e bağlamamın sebebi budur. 7 senedir evde hoşortman giymedim.

Şimdilik bu kadar ama aklıma geldikçe bu seriye devam edeceğim. Varsa siz de deneyimlerinizi paylaşın lütfen.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • Asli

  Deneyimim yok 🙂 ama Hollanda’da cok Hans var gercekten. Sanirim onlarin esas isimleri Johannes ama Hans deniyor.

  | Cevapla
 • Öğrenen Anne

  Alman kadınları kuzeyde öyle mi??? Güneyde acaip süslü, bakımlı ve güzeller ya! Hepsi aşırı uzun, ince ve atletikler, hiç hamilelikte kilo alanını, alsa dahi 1 ay içinde geri 34 bedene inmeyenini görmedim mesela.. Bir de yukarıdaki fotoya takıldım, bunlar İtalyan erkeğine benzemiş yahu, esmer esmer 😀
  Hans ve Helga ben de tanımadım, bir de bizdeki Alman modeli sanırım aslında Hollandalı turist, biz hepsine Alman demişiz geçmişiz galiba 😀

  | Cevapla
  • 2 Cities 1 Woman Yazının Yazarı

   Kuzey güneyden ziyade büyük sehir kücüuk sehir ayrimi olabilir belkä cünkü Hamburg da fena degil. Bremen aman Allah”imdi# bu yeni sehir de fena degil. Ama beybim Munih bu islerin mabedi. Orada boldur, Düsseldorf ve Munih icin snob diyorlar hatta +st sinifliktan yikilan Almanlar bile. Oralar epey baska buralar kücük sehir hatta tasra bize göre.

   | Cevapla
 • Burcu

  13 yil once Istanbul’dan Almanya’ya geldim… ve yazinda gecen Alman erkeklerine pek rastlamadim Zeynep 🙂 Almanlar genel olarak bakimsizdir, pis degil ama bakimsiz. Sac, bas, giyim, kusam genelde 1970-1980lerde kalmistir. Gencler ve ust duzey kesim ki bunlar azinlik tabi ki daha farkli ama ben bu sekilde genellerdim. Hele ki erkekler. Valla bilemedim iyilerine rastlamissin:)) benim gordugum genelde coook genistirler iliskide. Baba ve es isi konusu olabilir dedigin gibi, ama evde cogu rahat giyinir… ben Türkle evliyim ama gozlemlerim boyle. Ben geleli sacimi, basimi, topuklulari, takilarimi unuttum valla, annem neden diyor ben de ortam yok diyorum cunku normal giyimimle overdressed oluyorum disarida da isyerimde de:) velhasil ben de bakimsiz Almanlar kervanina kendi capimda katilmis bulunuyorum:(

  | Cevapla
  • 2 Cities 1 Woman Yazının Yazarı

   kadinlar icin evet ben de ayni dertten muzdaribim ama erkekler kadinlardan daha bakimli 🙂 erkelerin saclari her zaman joleli kiyafetleri ozenli kesinlikle cok daha şıklar kadinlara göre

   | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir