2 Cities 1 Woman

Yaptım

İçim sevinçle dolu 🙂 Neden?

İlk yoga yaptığım o 2006-2007 kışı vardı ya, o zaman bizim sınıfta bir adam bu hareketi yapmıştı da ağzım açık kalmıştı. Bir gün yapabileceğimi hayal bile edemezdim. Benim gibi sportif ve de esnek olmayan bir tipin bir günde evde kendi disiplini ile her gün yoga yapacağına ihtimal vermezdim.

Crane-Crow-Pose1

İş o hareket. Veee bugün belki sadece 1 saniye kadar durabildim ama yaptım. yaptım. yaptım. Adrienle’le 29 uncu gün (dün iki tane yaptım anca kendime geldim çünkü) 3 de öncesi 32 inci yoga günümde yaptım.

İşte koskoca doktora tezine kalkışmama sırf yoga yüzünden cesaret edebiliyorum desem inanır mısınız?

Yogayı en çok bu yüzden seviyorum galiba, kendi sınırlarımı aşmama yardım ediyor. Hem de bunu çok yumuşak, nazik ve meditatif bir şekilde yapıyor.

Hepimize güzel bir hafta olsun.

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Yorumlar

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir