2 Cities 1 Woman

The House Cafe Ortaköy

Ortaköy’deki The House Cafe’ye 2006-2007, ki sanırım ilk açıldığı yıllardı, yıllarında çok sık gitmeme rağmen sonrasında pek uğramaz olmuştum. Hatta ve hatta İstanbul’daki son yıllarımda Zuma harici Ortaköy’e gittiğimi bile hatırlamıyorum.

Bu sabah Bremen’den tiksinerek ve aman Allah’ım ben gerçekten iki yıldır bu şehirde yaşamıyor muyumun idrakı ile güneşli bir güne çok mutlu uyandım. Yanımda bana sırıtan Vera’nın da etkisi yok değil ama bu güneşe ne hasretim ben bir bilseniz.

Maaile yürüyerek Ortaköy’e gittik. Güneşli bir pazar gününden beklemyecek kadar az kalabalıktı.

Img8947_702

The House Cafe Ortaköy’e bekar zamanlarımda gitmiş, bebekle nasıl olur acaba gözüyle elbette ki hiç bakmamıştım .

Bugün gördüm ki İstanbul’da pek çok aile bebek/çocuklarıyla Ortaköy’ü ve The House Cafe’yi doldurmuş. Personel güleryüzlü ve ilgili. Bebek alt değiştirme ve emzirme odaları var. Temiz ve güzel dekore edilmiş.

Vera için penne markarna ve yoğurt aldık. Çocuk sandalyeleri olmasına rağmen çocuk tabakları ve çatal kaşığının olmaması enteresan geldi. Bence İstanbul’daki pek çok mekanda bu bir eksik.

Kardeşimin evinin de yakın olması ve Ortaköy’de bir çocuk parkı da bulunması sebebiyle sanırım artık İstanbul ziyaretlerimde sık sık ziyaret edeceğim bir mekan olacak Ortaköy The House Cafe. Bebek dostu cafeler arasında yer alsın öyleyse 🙂

Resim mekanın kendi sayfasından alınmıştır.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir