2 Cities 1 Woman

Somon

Vera’nın eskisi gibi yemek seçmediği günler azaldı. Somonu da çok sevmesine rağmen bir süredir yemiyordu. Ben de başka bir tarif denedim. Bu sefer babasının parçasını bile yedi 🙂

IMG_9433

Somonlarını küp küp doğrayıp borcama koydum. Bu sırada Vera çiğ bir somonu ağzına attı, a ha dedim geliyor suşici, neyse beğenmeyip geri çıkardı.

Üzerine bir yemek kaşığı Nar Gourmet’nin erik ekşini, biraz toz zerdeçalı, iki üç parça bütün karanfili, az tuzu, bir defne yaprağını ve bol zeytinyağını koydum. Sonra 200 derece fırında pişirdim. Vera da afiyetle yedi. Tabi bu tarif sadece bebekler için değil, bizim için de çok lezzetli. Dileyen tuz koymayabilir ama ben çok az koymaya başladım.

Umarım siz de seversiniz.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir