2 Cities 1 Woman

Soğuk Alerjisi

Geçen gün eklemlerim kaşınıyor bakalım altından ne çıkacakmış dedim ya, soğuk alerjisi çıktı. O yazııyı yazdığımın ertesi sabahı her zamanki gib uyandım. Olağan bir şey yoktu. Giyinmeye başladım yine ellerimde bir kaşıntı başladı ama bu sefer çok daha şiddetli. Ellerim şişeye de başladı. 37 yaşımda bir giyinme odası sahibi oldum o da bana alerji yaptı löön derken ay acaba tahta kurusu mu var ne var lan şimdi de kıyafet biti mi oldu, yepyeni ev daha n’oluyo derken doktora koştum hemen. Doktora bir girdim ki yüzüm kıpkırmızı. Ellerim Godzilla eli. Hemen zar zor alyansımı çıkardım, yoksa sonra çıkmazmış. Neyse doktor kan testi yaptı yolladı beni. Dışarı çıktım yolun karşısındaki markete girdim ama ağlayacağım kaşıntıdan ve acıdan. Tansiyonum falan düşüyor.

Çıktım arabaya giderken dedim bu soğuk galiba beni etkileyen, eve vardım ama ölmek üzereyim. Ale beni gördü şoka girdi halime. Hemen küveti doldurdu yattım sıcak suya ve kendime geldim. Sıcak suda da tansiyonum düştü biraz. Neyse doktorun verdiği ilacı içtim aman Allah’ım gözümü açamıyorum. Tüm gün sarhoş gibi gezdim.

IMG_0656

Neyse işte lafı uzatmayayım bu sabah alerji doktoruna gittim bana yeni bir ilaç verdi. Tatil dönüşü gideceğim daha detaylı inceleyecek. Bünyeni kuvvetlendir stresini azalt geçer dedi.

Geçsin valla böyle ömür geçmez zira Almanya’da yaşayan bir insan soğuk alerjisi ile elbet ölür yani. Sadece soğuk hava değil, elimi yıkadığım azıcık soğuk su bile anında yamultuyor beni. Soğuk içecek, dondurma, eklemlerim kaşınıyor, parmaklarımı bile kapatamıyorum hatta. Yüzüm dışarıda 10 derece havada bile kızardı dün.

Geçen gün bir yerde okudum birine terapisti sorunların böyle çıkması iyi bir şey demiş. Benim de elemim kederim böyle çıktı herhal. Kanser olmaktan iyidir tabi. Bilinçaltım sıcak memleketlere göç etmek için hain planlar yapıyor zannımca.

Ya böyle işte soğuk alerjisi denen bir şey varmış. Sizin de aklınızda olsun. Kimsenin de başına gelmesin, hele de biz kuzey insanlarının.

Biz pazar günü tatile gidiyoruz 2 haftalığına. Buralara yazamam sanırım. Çok yorgunuz ailecek. Vera değildir gerçi ama o da taşınma falan başka türlü streslenmiştir o da. Neyse işte biz bu tatili çoktan hakettik. Umarım hava da güzel olur güzelce dinler geliriz.

Sevgiler hepinize,

Not: İlk defa bir şubat ayında instagramda bahar gibi İstanbul fotolarına özenmeyeceğim. Şimdi onlar özensin 🙂

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir