2 Cities 1 Woman

Şampuan

Şampuan dosyasını açıyorum a dostlar. Saç konusunda doğuştan şanslıyım. İnce telli, gür, parlak ve dümdüz saçlarım var. Eskiden dezavantaj sandığım yağlı saçıma borçluyum sanırım bütün bunları. Genlerime de olabilir zira babamın fırça gibi saçları var. Uğur Yücel gibi. Maşallah.
Neyse, şampuandan mucize de beklememek lazım saç yapısı diye birşey var herşeyden önce. Sonrasında az boya. Evet ben son bir iki yıla kadar saçımı hiç boyatmadım. Sadece doğal gölgeler, o da altı ayda bir. Şimdi de dip boya.

image
Hamilelik sonrası saçım çok döküldüğünde kuaförüm Yıldırım Özdemir boşver ne kadar çok dökülürse o kadar iyi, 6 ncı ay gibi durur ve yine bolca çıkar demişti. Hakikaten de öyle oldu.
Almanya’ya taşınmadan önce Sebastian kullanıyordum, hatta taşınırken Alman markası Sebastian’ı Türkiye’de satın alıp Almanya’ya taşıma şuursuzluğunu yapmışlığım da var.
Türkiye’de bulunmayan Korres’i Almanya’da görünce atladım tabi. Çok uzun süre kullandım ve memnunum sandım ama değilmişim. Saçlarım doğumdan sonra matlaştı diyordum, meğer şampuandanmış. Değiştirince hemen düzeldi.
Maalesef organik şampuanlarda böyle bir sorun var. Şu anda Burt’s Bees’in bir şampuanını kullanıyorum mesela, vaadettiği gibi ışıldatıyor ama Kerastase gibi az kullanılması gerekiyor, fakat köpürmüyor, Türk’ün bünyeye ters. Şampuanı basıp köpürtünce de saç dipleri yapış yapış.
Hem organik olup hem de çook memnun kaldığım iki şampuan var. Organix ve Aveda. Organix Almanya’da yok, Türkiye’de gereksiz pahalı. Amerika’da marketlerde 8 Dolar’a sarılıyor. İlla organik takıntım yok ama biraz doğal olmasında da sakınca yok. O yüzden Organix ve Aveda ile yoluma devam edeceğim. Sizin memnun kaldığınız şampuanlar hangileri?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • 2 Cities 1 Woman Yazının Yazarı

   Ben cok memnunum Selcen’cim baska renklerini de denemistim onlari da begenmistim ama Aveda dene bence memnun olmayani duymadim harika urunleri Aveda’nin

   | Cevapla
 • Geri İzleme: Sac Ürünleri | 2 Cities 1 Woman

 • Geri İzleme: Yeni Kozmetiklerim | 2 Cities 1 Woman

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir