2 Cities 1 Woman

Sağlıklı Kızartmalar

Kızartmanın ne kadar lezzetli ve de ne kadar zararlı olduğu malumumuz. Bir süredir hepimizi kızartmalarımızı fırında yapar olduk. Artık çok yaygın ama ben yine de bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Bu arada Antalya Olimpos’ta sahilde bir restaurantta yediğim kızartmanın lezzetini ve hafifliğini hala unutamam. Kızarttıktan sonra buzlu suya artıyorlarmış, hafifliğinin sırrı oymuş.

IMG_1647

Yaz gelince Bremen bile sebze cenneti oldu. Türkiye ile kıyaslanamaz ama yine de iyi bence. Patlıcan almayı unutmuşum ama Bremen’li yerel çiftçinin kendi mahsulü organik kabak, patates ve Türk bakkalından aldığım çarliston biberi bol zeytinyağı, kırmızı biber, tuz ve kara biber ile harmanladım. Sarımsağı da unutmuşum. 200 derece fanlı fırında pişirdim. Ara ara kaşıkla karıştırdım. Sonra da yoğurtla ekmeksiz afiyetle yedim. Dehşet lezzetli olmuştu beyim gelene kadar hepsini kendim bitirdim.

IMG_1646Evet biraz öküzüm sanırım. Çiçeğim de, instagramdan takip edenler bilir, balkonuma kendi ektiğim çiçekler. Bu yıl aştım kendimi, biber dolması, çiçek ekimi ve hatta Vera ile bisikletle şehir içinde uzuuun yollar, her zaman gitemediğim rotalar. Gerçi bugün diş doktoruna gittik beraber dönüşte bayılmak üzereydim. Hamdolsun.

IMG_1653

Ortancayı da ben ektim. Müthiş bir meditasyon çiçek ekmek hepinize tavsiye ederim. Bir daldan dala postumuzun da sonuna geldik. Esen kalın efenim.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir