2 Cities 1 Woman

Nar Gourmet

unnamednar

Nar Gourmet’inin bu naneli limon receli ile Vakko sayesinde tanıştım. Hatta Nar Gourmet markası ile bu sayede tanıştım.
Efendim vakti zamanında Vakko hediye yaptırmış gönderiyor insanlara. Ben de Oben Budak’ın instagram hesabında gördüm, aaa Vakko reçel mi yapmış falan derken biri bir yorum bırakmış ‘Vakko’nun çikolataları Ülker tarafından üretiliyor’ diye. Ülker’in mısır şurubu ile imtihanı malum almam, aldırmam, Alman kocam bile biliyor bana Eti bakıyor. Neyse ben bu durumu rezalet diye niteleyince Vakko’nun Kurumsal İletişim Direktörü Meltem Kazaz bana hemen bir e posta gondrdi. Meğer sadece fabrikalarini kullanıyorlarmış. Öyle böyle muhabbet ederken benim hamile olduğumu öğrenince sağolsun bana bu reçelden yolladı. Ben Vakko’ya inanayım diye rüşvet yollamadı, o yüzden kadını işinde çok başarılı buldum, özeni, ilgisi, alakası ve samimiyeti takdire şayandı.
Neyse ben de böylece haberdar oldum Nar Gourmet markasından ve reçelinden. Şimdi öncelikle bu reçelin içinde bütün limon dilimleri var. O kadar başarılı ki yanına bir top dondurmayla misafire tatlı niyetine çıkarılır. Özellikle yabancı misafirlere.

Almanlar recel cok yiyorlar ama bizim bildigimiz recel gibi meyveler butun degil, ekmeginden uzerinden damlamiyor. Marmelat gibi. Bu o yuzden bir kahvaltida benim Alman misafirlerime Tatli gibi geldi, cok begendiler. Zaten ondan once pek pas ermemis lan ben getirin bakayim sunu diye bir daha denedim ve sevdim 🙂
Nar Gourmet’nin pekmez ve nar ekşilerini de kullanıyorum. Onlar da başarılı. Kızılcık marmeladını denedim onu da beğendim lakin mandalina marmeladı acı geldi bana. Kurabiye yapmayı deneyeceğim zira tek yemek için benim damak tadıma uymadı. Nar Gourmet ile hiç bir alakam yok sadece organik ve lezzetli bulduğum için her defasında Bremen’e taşıyorum.
Macro ve Migroslarda artık bulmak daha kolay ama her zaman her aradığımı bulamıyorum misal Edirne’de Macro yok ve Migros’taki ürünleri sınırlı. Online dükkanlarından ise bir kez alışveriş yapabildim, sonrasında bir türlü mümkün olmadı. Uzun süredir denemedim belki artık düzelmiştir probem ne ise. Unutmadan çifte kavrulmus lokumlarını beğendim ama damla sakızlı olmamış. Pudra şekeri az olunca kuru kuru olmuş. Lokum işini bilenlere bırakmak lazım belki de.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Geri İzleme: Bloggerlara Güven Azaldı mı? | 2 Cities 1 Woman

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir