2 Cities 1 Woman

Naif Karaköy

İstanbul gezisi kaldığımız yerden devam. Kuaförde takılırken akşam yemeği için birkaç lokasyon belirledim. Sıradan arayayım hangisinde yer varsa gideriz diye düşündüm. Gaspar Vedat Milor’un tavsiyesiydi, Gram zaten malum, Naif ve Ferah Feza ile ilgili de internette güzel yorumlar okumuştum. Ferah Feza’da yer yokmuş, ikinci aradığım Naif’te yer bulduk. Akşam 20:00’de taksiye doluştuk gittik. Seviyorum kız kıza taksiye doluşmayı 🙂

Naif’in dekorasyonu çok güzel, duvarlarındaki tabaklara bayıldım. Mutfağında bol duvar olan bir evim olursa ben de yapacağım. Çift taraflı bantla yapıştırmışlar.

naif

Garsonları güleryüzlü, servis güzel. Yaprak sarması efsane güzel. Hayatımda hiç o kadar ince ve muntazam sarılmış yaprak sarma yememiştim. Kadayıfa sarılı mücveri çok beğenmedim zira mücverin tadını alamadım. Domates salatasını kışın menüden kaldırsınlar bence çünkü hiç tadı yoktu. Ahtapot ızgara güzeldi. Yemeklerden önce sunulan zeytinyağının içindeki tuzlu Adana veya Antakya hatırlayamadım şimdi yoğurdu ve salça karışımı yine efsane lezzetliydi. Başka ne söylemiştik hatırlamıyorum ama genel olarak yemekler lezzetliydi. Spesiyallerini garsona sormak da iyi fikirdi.

Yanlız siyah bardakta rakı servisini hiç sevmedim. Rakı dediğin görülmeli, bana göre. Rakıları ne markaydı bilmiyorum ama güzeldi.

Çıkışta Bej’e doğru yürürken Unter’e saptık. Önü çok kalabalıktı ama yaş ortalaması biraz düşük gibi geldi bana. Bizimkiler bira içti ama ben onu bile içemedim suyla yetindim.
Sonrasında alemlere akma planımı da uygulayamayacağımı bu şekilde görmüş oldum. Yemek ve dostlarla sohpet güzeldi. Yetti 🙂

Pazar gününün programı da bir başka posta.

Bir dahaki sefer için soruyorum sizin Karaköy’deki favori mekanlarınız nereler?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Merve

    Ogle yemegi icin karakoy lokantasi bir de yenilerden dandin bakery
    Bir de gitmedigim ama merak ettigim gumruk lokantasi var bir de favori yerim kilic ali pasa hamami:)

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir