2 Cities 1 Woman

Mutlu Anne Ürünleri 5

Benim anne olarak kullandığım ve çok memnun kaldığım ve herkese mutlaka tavsiye ettiğim ürünleri içeren yazı dizisinin 5 incisi sonunda geldi.

Vera artık bebek arabasına çok çok nadir biniyor. Ama ilk yıl her gün defalarca kullandım. Geçenlerde de Vera’nın bebek arabası boşken markete gidip çiçek ekimi için toprak aldım ve bebek arabasıyla taşıdım 🙂

IMG_1641

 

Gavurun ”mother hook” dediği bu kancanın hastasıyım. Ben Amerika’dan almıştım ama Almanya’da varmış. Türkiye’de zaten var. Dikkat eşyaları burdan çıkarmadan bebeyi çıkarmayın araba devriliyor yoksa. Kesin bilgi 🙂 Ağır taşıyorsanız tabi her zaman değil.

Sepetimin hastasıyım İbiza sepet çanta diye geçiyor bunlar St. Tropez’de falan çok moda. Burda da öyle. Kah plajda kah markette. Sepet ve kavanoz aşkım ileri boyutta.

IMG_1643Arabaya takılan bu file de yine aynı şekilde hayat kurtaran bir nesne. Özellikle Bugaboo Cameleon gibi ulaşması zor bir sepeti varsa bu file bütün ıvır zıvırı topluyor. Markette market arabası almanıza bile gerek kalmıyor. Herşeyi at içine. Çok pratik. Türkiye’de var mı bilmiyorum, yoksa bir girişimci getirsin kapış kapış gider.

IMG_1644

Vera küçükken bebek arabasının önündeki o siyah banttaki plastikleri yemeye çalıştı ki Almanya’daki test sonucunda Bugaboo’nun bu plastiğinin de kanserojen olduğu test sonucu ile sabit. Aman bir bez parçası diktiriverin. Ben o zamanlar bez parçası sarıyordum etrafına ya da battaniyesini. Bir de o kısmı çocuklara masa gibi olan bebek arabaları var ya şimdiki aklım olsa onlardan alırdım. Ne şahane şeymiş onlar.

California’da markasını göremediğim bir bebek arabası ardı herkeste. Dan Fransisco Bugaboo Bee doluydu da ikinci sırada bu bahsettiğim vardı. San Fransisco harici gezdiğimi yerlerde ise hep bu dediğim ikincisi vardı. Çocuğun önünde masamsı bir bölge, annenin önünde de aynı şekilde, ayrıca da altta kocaman sepet. Ne markaysa o gördüğün en şahane bebek arabasıydı. Benim sonradan aldığım Bugaboo bardak/şişe koyma aparatı (cup holder) çok gereksiz hiç almayın boşuna. Bir şekilde bana hiç kullanışlı olmadı o.

71mRBUv4PWL._SL1500_Vera doğmadan önce bu yastıklardan almak istedim ben ama bebeklere yastık önerilmiyor diye almadım. İnternette de yeterince bilgi bulamadım. Vera doğduktan sonra doktoru önerdi bize aldık ve çok memnun kaldık.

Sizin Mutlu Anne Ürünleriniz neler?

Diğer Mutlu Anne Ürünleri yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir