2 Cities 1 Woman

Mutlu Anne Ürünleri 4

Benim Vera’da kullandığım ve memnun kaldığım ürünleri yazmaya devam ediyorum. Eskileri şuradan okuyabilirsiniz.

Tupperware El Rondosu

$_57

Katı gıdaya geçtiğimizde evde ama özellikle dışarıda, seyahatlerde hiç ama hiç yanımdan ayırmadığım bir ürün. Şimdi de soğan doğruyorum ve soğanı suyunu çıkarmadan doğruyor.

Yemekleri, meyveleri vs üstediğiniz ayarda eziyor, püre haline getiriyor, küçük olanı taşıyordum ben hep yanımda. Hatta bir seferinde dalgınlıkla uçağa binerken el bagajına koymuşum, almasınlar diye Ale çıktı küçük çanta aldı, içine koydu ve check in’e verdi. Öyle kıymetliydi bir zamanlar bizim için 🙂

Emzirme Örtüsü

resim1-9

Olmazsa olmaz değil ama olması iyi oluyor. Ben satın almıştım ama Türkiye’de rahatlıkla diktirebilirsiniz. Özellikle tek başınıza olduğunuz durumlarda ve uçakta çok işe yarıyor. Benimki şuna benzer bir şeydi. Resim şurdan.

 Ana Kucağı

8828_200-200

 

Ben Chicco’nun bu modalini kullandım. Tam yatıyor, daha doğrusu üç kadelemeli. En güzeli bebek küçükken kenarlardaki askılarla her yere taşıyabilmeniz. Mutfak tezgahı, banyo, koltuk Vera’nın en çok konuşlandığı yerlerdi. Uzun bir süre hakkını vererek kullandık. O bahsettiğim trapezi de üzerine koyuyorduk. Fisher Price’ın kendinden oyuncaklı olanını bunun kadar çok kullanmadık. O olmasa da olurdu da bu olmasa olmazmış.

Mama Kaşığı

1641574 bild-babylove-babyloeffel-data

DM (Rossmann gibi bir drugstore) ‘,n kendi markası Babylove’ın şu 1 Euro’dan ucuz kaşıklarındaki mutluluğu hiçbir kaşıkta bulamadık. En mutlu olduğumuz kaşıklar (ikimizin de )bunlardı. Şimdi tabi büyüdü artık tatlı kaşığı formunda daha büyük ve derin kaşıkları kullanıyor ama uzun bir süre bunları kullandık. Almanya’ya yolunuz düşerse mutlaka edinin, gelenlerden isteyin.

Oyuncak

bild-babylove-spielbaecher-data bild-babylove-spielbaecher2-data

Yine DM’in kendi markası Babylove’ın şu oyuncağı her yolculuğumuzda bize eşlik etti. Vera 4 aylıkken bunları ağzına sokarak oynamaya başladı. Hala kuleler yapmak suretiyle oynuyor. Bu tarz iç içe geçen, üst üste konan oyuncaklarla çok uzun süre oynuyorlar. Dediğim gibi önce sadece ağzına sokuyor, sonra birbirine vuruyor, iç içe sokuyor, üst üste koyuyor. İçinde, dışında, üstünde gibi kavramları da bu sayede öğreniyorlar. Bir de buna benzer Hilal’in Morhetcare’den aldığı yumurtalar var. Matruşka gibi iç içe geçen yumurtalar ve bu ikisi hala ve hala favorilerinden.  En güzel hediye oyuncaklar genelde çocuklulardan geliyor. Bunlar da benim size tavsiyem olsun her türlü gideri var.

2014324194940_elc_matruska_tuzluk_yumurtalar

Bu aralar favorilerimiz de legolar. Bu sefer Türkiye’ye gelirken legolarımızla geleceğiz.

 

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Geri İzleme: Mutlu Anne Ürünleri 5 | 2 Cities 1 Woman

  • Geri İzleme: 1-2 Yaş Oyuncakları | 2 Cities 1 Woman

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir