2 Cities 1 Woman

Mutlu Anne Ürünleri 2

Mutlu Anne Ürünleri yazı dizimiz devam ediyor. Bir önceki yazımız burada.

Meme Ucu Kremi: Lansinoh’tan hiç memnun kalmadım ben. Öncelikle çok sert bir krem, elinle yumuşatsan bile sert bir krem ki emzirirken ilk zamanlar aşırı hassas olan hatta kanayan meme uçları için ekstra acıdan başka bir şey değil. Weleda’nın bu kremi ise bir mucize ki Türkiye’de verdiğim arkadaşlarım da benimle aynı fikirde. Emzirdikten sonra bu kremi sürüyordum, üzerine göğüs pedi veya burada eczanede satılan heilwolle denen yapağı koyuyordum. Bu krem ve yapak ikilisi San Fransisco uçağında poposu pişik olan Vera’yı da bir günde iyileştirdi.

IMG_8302

Bulmaca Oyun Halısı: Büyüdüklerinde sek sek oynayıp küp bile yapıyorlar. Çocuk odası için daha iyi bir alternatif yok ki bizde salonun ortasında duruyor. Çok şık İran halımız 🙂

IMG_7877IMG_8798

Bu büyük kafesi Vera bize asla ama asla kapattırmadı. Benim için çok gereksizdi. Fakat bu kafes parçalı olarak da kullanılabildiği için biz televizyonun önüne çit yaptık. Elbetteki evdeki herşeyi korumaya almadık. Yerde duran iki adet porselen vazom var benim. Neticede çocuk da laftan anlıyor bazen ya da herşeyle oynamıyor. Ama televizyon için üzerine devrilme riskini alamayacağımız için bu önlemi aldık. Memnunuz, altyazı okuyamıyorum uzaktan ama olsun 🙂

IMG_6054

Şu önden kilitli oto koltuklarından aldık biz ilk önce. Cybex marka ve test sonuçları çok iyi. Dükkanda denedik Vera rahatsız olmadı, aldık eve gelene kadar yolda da rahatsız olmadı. Fakat ben oldum. Uzun yolda zaten artık sıkılıyor, uyumadığı zaman eylenmek istiyor, kucağında oyuncak için, su için, yemek için yer yok. Uzun yol için ben bu koltuğu sıkıntılı buldum değiştirdik. Römer’in biraz geriye de yatan bir modelini aldık. Memnunuz.

IMG_5766pocket-snack-yukseltici-l

Mama sandalyesi olarak başından itibaren Stokke kullandık. Biliyorum fiyatı diğerlerine göre daha pahalı ama uzun yıllar kullanılabiliyor. Çok da memnunuz. Üstelik şık da duruyor.

Türkiye için de Chicco’nun bu modelini Edirne’deki Kipa’dan almıştım. Bu arada Kipa’daki F&F marka bebek kıyafetlerinin çok başarılı olduğunu belirtmeliyim. Alltaki ayaklarla yerde kullanmak çok dengesiz, devrilme riski yüksek ki Vera devrildi de. Alttaki ayakları kapatıp normal sandalye üzerine oturtabiliyorsunuz ki bu o da onu mobil bir mama sandalyesi yapıyor. Kasım’daki Türkiye seyahatimde yanımda getirdim çünkü mutfaktaki taburemize monte ederek mutfak adamızı da aile yemeklerimize kazandırmış oldum. Hatta Vera oturup bir şeyler yerken ben de mutfakta işlerimi halledebiliyorum. Misaifir çocuk geldiğinde de çok rahat ediyoruz. Seyahatler için de , özellikle çocuk olmayan bir evde kalacaksanız, çok faydalı. Bu Chicco sandalyeden her eve lazım ya da başka bir bu tarz mobil mama sandalyesinden diyelim.

chicco-spring-oyun-x

Park yatak i love you. Ben başlarda bu yataklara hiç yüz vermedim. Eylül’deki Türkiye seyahatimizde ki Vera artık 11 aylıktı arkadaşlarım hediye edince ay ne rahat ettim anlatamam. Ondan önce hep dertti yatak düzenlemesi yapmak malum hareketli düşmesin diye. Bir de Almanya için aldık eğer otel harici seyahate gidiyorsak yanımızda taşıyoruz çok rahat ediyoruz. Evimizdeki misafir yatağı Vera’nın odasında, şimdilik misafir gelince de bunu bizim odamıza kurup Vera’yı yanımızda yatırıyoruz. İçine bol bol top alıp top havuzu yapmak da mümkün. Bizim çok faydalandığımız bir ürün.

954814_cool-twister-1

Cool twister bize hediye geldi. Uzun süre mama kullanmadık ama az da olsa kullandığımız o dönmede iyi geldi. Özellikle gecenin köründe 🙂 kaynattığınız suyu bir taraftan salıyorsunuz öbür taraftan istediğiniz derecede çıkartıyorsunuz. 1 dakikadan az sürüyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ama daha çok ürün var.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Geri İzleme: Vera’nın Bez Çantası | 2 Cities 1 Woman

  • Geri İzleme: Mutlu Anne Ürünleri 3 | 2 Cities 1 Woman

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir