2 Cities 1 Woman

Leyla’nin Bez Cantasi

Evet biz yetiskinlerin makyaj cantasi olursa onlarin da bez cantalari var. Leyma Seyma’nin dünya tatlisi kizi. Su anda 13 aylik.

Leyla Burda 10 aylik

Leyla Burda 10 aylik

Seyma Istanbul Hukuk mezunu bir avukat. Su anda calismiyor. Seyma’nin stajyer avukat oldugu, benim de stajimi tamamlamis ama yogunluktan ruhsatimi almaya gidememis, ruhsatimi almadigim icin de patronum tarafindan zam yapilmamis taze avukat oldugum zamalarda ayni büroda calistik biz. Benim gibi bir aslan o da ve bizim kafamiz cok ayni. Sabahlara kadar calisip, aralarda es verip solugu Metrocity Stefanel’de alirdik. Cilginlar gibi alisveris yapar ofiste birbirimize süslenirdik. Malum calismaktan pek gezemezdik o siralar. Yurtdisi tahvil ihraci yapiyorduk hey gidi günler. Bol bol telefon keklemeleriz, gece yarisi oyun havalarimizve kanun isimleri de iceren isim sehir oyunlarimiz efsaneydi. O zamandan beri de, tee 10 sene olmus hatta gecmis cok görüsemesek bile her zaman kaldigimiz yerden devam eden iki yakin arkadasiz. Ne sansliyiz ki kizlarimizi iki ay arayla kucagimiza aldik. Seymos bugün bize Leyla icin kullandigi ürünlerden bahsedecek. Umuyorum ki konuk yazar olarak tecrübelerini bizimle paylasmaya devam edecek.

“Kızım Leyla doğmadan önce kullanacağım ürünleri seçmekte epey zorlandığımı söyleyebilirim. Bebek ürünleri hiç dahil olduğum bir alan olmadığı gibi nerden nasıl araştıracağım ve neye nasıl inanacağım fikri bende bir muammaydı. Ayriyeten herkesin bildiği gibi bu iş de a’dan z’ye acayip bir sektör olmuş vaziyette.  Böyle şeyleri araştırmayı çok da seven birisi olmadığım gibi bu sektörün kurbanı da olmak istemiyordum. Özellikle bakım ürünlerinde kendimce doğru tercihler yapmaya çalıştım. Ancak blogları okudukça, arkadaşlarımla konuştukça, anladım ki bir taraf uzaylı. Neyse ki bir zaman sonra ben de uzaylı olmuştum ☺

mustela yag

Neticesinde hem tavsiye ile hem de kendi araştırmalarımla kullanıp memnun kaldığım bebek günlük bakım ürünlerinin başında  Mustela Massage Oil” Bebe yağı geliyor. Zaten Mustela da testlerde başarılı olan, sağlıklı üretim yapan bir marka. Bebe yağına dönecek olursak diğer markalarla kıyaslayınca kesinlikle kıvamı, kokusu çok daha başarılı. Aynı zamanda şişesinin fısfıslı olması da özellikle alt değiştirirken poposuna sürecekseniz bundan çok hoşlanmayan sabırsız bebişler için de birebir.”

Zeynep’in Notu: Bu yagi ben hem Seyma’da hem de Ali’nin annesi Irem‘de görüp almistim. Normalde Vera’nin poposunu zeytinyagiyla temizledigimizden bana cok seyahatler icin cok iyi gelmisti. Hala alt degistirme cantasinin icerisinde yer alir.

mustea

“Yine “Mustela Physiobebe No-rinse cleansing fluid” temizleyici sıvı da özellikle Leyla’nın ilk günlerinde çok kullandığım bir üründü. Bu ürünü özellikle kız bebeklerin altını değiştirirken krem, kaka kalıntılarının temizlenmesinde sağladığı kolaylık tavsiyesi ile duymuştum. Ama Leyla’yı göbeği düşünceye kadar yıkamadığımız için ben sadece alt değiştirirken değil daha çok boynunu, koltuk altlarını hatta bütün vücut temizliğini yaparken kullandım. Çok güzel bir kokusu var ve inanılmaz bir şekilde yumuşacık mis gibi temizliyor.

dermo cleansing

Mustela şampuani da ilk aylarda kullandım. Şampuan ve vücut jeli bir aradaydı. Bu anlamda avantajlı bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Yine az once söylediğim gibi Mustela bebek ürünleri gercekten güvenli, testleri başarılı. Mustela’nın hiçbir ürününde alerjik bir sorun yaşamadık. Ama şampuanının kokusunu ben hiç beğenmedim. Çocugumun saçları sanki günlerdir yıkanmıyor gibi kokuyordu. İlk altı ay için özellikle güvenlik birinci şart olduğundan yine de kullandım. Ama Leyla artık yaşını doldurdu ve zaten son bir kaç aydır da bunu kullanmayı bırakmıştım.

köpük sampuan

Konak şampuanı olarak da Mustela’yı kullandık. Fena değildi ama tam geçirdiğini söyleyemem. Diğer markaları kullanan arkadaşlarım da aynı şeyi söylediler. Orda da annemin tavsiyesi ile banyodan yarım saat önce saçında konaklı bölgelere saf zeytinyağı sürdük. Ve sonuç mükemmeldi, bu durumda zeytinyağı birinci tavsiyem oluyor 🙂

bella rub

Yine bir diğer memnun kaldığım ürün “Bella Be Soothing Chest Rub” bir nevi bebek vicksi diyorum ben buna. Özellikle Leyla büyüdükçe burnunu temizlemek daha da zorlaştı. Geceleri uyumadan önce bu kremi boynuna ve göğsüne sürüyorum. Hem nemlendiriyor, hem de nefesinin açılmasına yardımcı oluyor. Ben mümkün olduğunca yine de burnunu temizlemeye çalışıyor ve sonra bunu sürüyorum. Ne de olsa bir mucize beklememek lazım ☺ Bella B zaten bebekler için kaliteli ürünler üretiyor. Bunda da yine bebeklere zararlı mentol türünden bir şey de yok.

gunes

Yazın park mevsiminin açılması ile güneş koruyucusu olarak doktor tavsiyesi ve araştırmalarım neticesinde “Bioderma ABC Derm  Solaire 50+” güneş kremini aldım. Gerçekten sürümü kolay olduğu gibi herhangi bir alerjik sorun da yaşamadık. Aynı ürünü deniz tatilinde de kullandım. Güneşte çok kalmadı tabii ama güneşe çıktığımız zaman zarfında da herhangi bir güneş kızarıklığı vs. olmadı.

sünger

Banyo süngeri olarak da Mothercare Doğal Banyo Süngerinden çok çok memnun kaldım. Dokusu ıslakken çok yumuşak ve kuruyunca da bakterileri içinde barındırmama özelliği var.  Çok çabuk köpürüyor ve az bir suda o köpük hemen gitmiyor. Yine çok yumuşak olduğu için de bebeğinize sürerken tedirgin de olmazsınız.  Ben sadece ilk 6 ay kadar kullanırım diye düşünürken bir yıldır hep tercihimi aynı üründen yana kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

sudcrem

Son olarak aklıma gelen Sudocrem. Bu da bebekli bir evin olmazsa olmazlarından sanırım. Bir yeri mi kızardı hemen sür geçsin, rahatlatsın. Bizim doktorumuz alt değiştirmelerden sonra kullanmamızı önermişti. Eğer ileri bir pişik problemi yoksa alt temizliğine halen kullanıyorum.

Neticesinde bebek ürünleri çok çeşitli aslında. Benim temel günlük ihtiyaç niteliğinde olan ve memnun kaldıklarım bunlar. Herkese bol bakımlı, sağlıklı, mis kokan günler dilerim ☺”

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Geri İzleme: Vera’nın Bez Çantası | 2 Cities 1 Woman

  • Geri İzleme: Şeyma’nın Banyo Dolabı | 2 Cities 1 Woman

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir