2 Cities 1 Woman

Kuaforler

Eski blogumda lokasyonlara göre kuaförler diye iki yazı yazmıştım. Hala çok okunuyor o yüzden burada güncel bir rehber hazırlamaya karar verdim. Eski yazılar şurada ve şurada.

Benim için iyi kesim ve doğal gölge çok önemli. Benim ne istediğime kulak veren ama fikrini de belirten, güvenebileceğim biri olması ama harika kesim en önemlisi. 2009’dan beri Bebek’teki Yıldırım Özdemir’e gidiyorum. Saç kesimini daima Yıldırım Bey’in kendisine, dip boya ve/veya gölgemi de İsmet Bey’e yaptırıyorum ama boya ve gölge konusunda Şennur Hanım da çok iyi bildiğim kadarıyla. Aslına bakarsanız bu kuafördeki herkes ama herkes işinde çok iyi de hani gidince alışlanlık olmuş diye aynı insanlarla çalışıyorsunuz, o şundan daha iyi diye bir şey yok . Gece saçlarını da Cenk Bey çok güzel yapıyor misal. Manikür, pedikür vs için Gülçin ve Zeynep, kaş ve makyajda da Nigar. Yıldırım Özdemir bir kez saçınızı keserse başkasına kestirebilmeniz mümkün değil. O yüzden ben de hala üç ayda bir Türkiye’de kestiriyorum saçlarımı 🙂

Beni tanıyanlar bilir senelerce kullandığım efsanevi kısa bob kesim saçımı Yıldırım kesmişti. İşte burada.

1917373_175826668120_4103004_n

Hatta bu yaz Elif de gitti ve bana yaptığım en iyi şeylerden biriydi Yıldırım’a saç kestirmek dedi.

Evet pahalı ama her kuruşuna değiyor. Neticede saç bu, gölge dediğiniz şey adamı bir anda varoş şarkıcısına döndürüverir.

IMG_7887

Bir de Nişantaşı’nda gittiğim Art Kuaför var. Nişantaşı’nda McDonalds’ın sokağından sapınca biraz ileride. Rumeli Cad. Zafer Sok. No:45 Gidin ve Esra’yı bulun size şahane manikür, pedikür, ağda yapsın, kaş alsın. Hem de pahalı kuaför kalitesiyle yarı fiyatına.

Ayrıca Etiler’de arkadaşım Tevfik’in çalıştığı Gülay Tiran kuför de oldukça iyi bir kuaför zira benim gelin başımı Tevfik yaptı.

Yaz başında İstanbul’a geldiğimde yakınlığı dolayısıyla Zorlu Center’daki kuaförde manikür ve pedikür yaptırıp fön çektimiştim. Bunlar iyiydi elbette ama bu saydıklarımda biraz da neresi yakın diye bakıyorum ve hijyen dışında çook da fazla seçici olmuyorum. Kesim ve boya konusunda ise çok tutucuyum ve Yıldırım Özdemir’i değiştirmeyi düşünmüyorum.

Bir de Almanya’ya taşınmadan önce kaşlarımı Esmeray Yıldırım’a aldırıyordum, O zamanlar Levent’teki Diba Kuafördeydi ama şimdi kendi mekanını açmış. İki senedir istiyorum ama henüz gidemedim zira sadece artık herşeyi farklı yerde yaptıracak zamanım yok.

Fakat eski yazılarıma bakarsanız orada pek çok farklı lokasyon için kuaför önerilerimi okuyabilirsiniz.

Sizin favorileriniz nereler?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir