2 Cities 1 Woman

Kozmetiksel Kokoş Mevzular

Bu aralar uzak kaldığımız, en sevdiğimiz konulardan kokoş mevzulardan bir kaç kuple:

IMG_1461

 

Rossmann’ın kendi markası Rival de Loop’un bu göz makyaj çıkarıcı mendillerinden çok memnun kaldım. Makyaj çıkarma mendillerini/pedlerini genelde tahriş edici bulurum ve pek beğenmem ama bunları çok beğendim. Biraz yağlı yapısı var elbette ama beni rahatsız etmedi. Bittikçe yenisini alacağım bir ürün oldu.

IMG_1474Bu Perspirex koltuk altı roll on’unu düğünden önce Nişantaşı Altuğ Eczanesi’nden almıştım. Akşamları temiz koltuklarına sürüyorsunuz ve gerçekten mucizevi bir şekilde sıfır ter. Ama elbetteki bu mucize doğal ve zararsız olmuyor ama düğün bir istisnayı hakeder. Ama sonrasında hiç kullanmadım. Bir şekilde buraya gelmiş. Ben de attım geçenlerde. Normalde alıp kullanmayın ama istisnası büyük bir olay için bir istisna yapabilirsiniz.

IMG_1560Avene termal sprey ve Caudalie Beauty Elixir zaten uzun süredir kullandığım ürünlerdi. Bitti yeniden aldım. Sabah uyanınca Avene’i yüzüme sıkıp pamukla siliyorum bazen ve yüzümü bu şekilde temizlemiş oluyorum. Sıcak havalarda ve uçak yolculuklarında da çok iyi.

Caudalie Grape Water’ı (üzüm suyu) yeni aldım ve üçünün arasında en beğendiğim bu oldu. Yüzü daha fazla nemlendiriyor sanki. Bitince kesinlikle yine alacağım.

IMG_1598

Aynı anda birden fazla parfüm kullanırım. Clarins’in Dynaminsante’si 2007’den beri her zaman dolabımda bulundu. Bittikçe hep yenisini aldığım bir parfüm. Turunçgil kokusu ve bildiğim en temiz koku. Herkese göre değil ama bu koku beğeneni az. Hermes’in koyu şekil portakallı kokusu ile çok benziyor ama bende Dynamisante daha kalıcı.

IMG_1599

Kozmetik dışı kokoş mevzu yeni keşfim Weekday web sitesinden aldığım, çok övgü toplayan beyaz bluzum. Şortum yine Beymen Club, terlikler Birkenstock, sırt çantası (moda olduğundan değil annelikten) Lacoste. Sağdaki de bildiğin çöp. Burda kapıcı yok annem.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir