2 Cities 1 Woman

Kitaplar

IMG_2355

Uzun bir süredir okuduğum kitapları paylaşmıyordum çünkü üzerlerine uzun uzun yazmıyorum, sıkılıyorum, sevdiğim yerlerin altlarını çizip buraya alıntı yapamıyorum. O zaman yazmaya gerek yok diye düşünmüştüm ama hem benim hem de Vera’nın kitaplarını merak edenler olunca ben de yazayım dedim ama yine kısa yorumlar olacak.

2017 yılında okuyup resmini çektiklerimden bir kuple. Almanya’nın Kısa Tarihi’ni henüz bitiremedim ama sevdim. Yaşadığım ülkenin tarihine giriş için güzel bir başlangıç.

IMG_2331

T İnsan üzerine ayrı bir post yapmak istiyorum fırsat bulduğum çünkü çok sevdim. Herkesin okumasını isterim öyle diyeyim. Gelecek geliyor ve hatta geldi bile ve biz hiç hazır değiliz.

IMG_0561

Babamın Yalnızlığı’nın tercümanı arkadaşım Müge. O bana hediye etmesi almak aklıma gelmezdi sanırım. İlk başta beni sarmadı, aylarca elimde süründü. Sonra Ocak ayında İstanbul’a giderken yanıma aldım uçakta mecburen okurum diye ve çok beğendim. Biraz sabırlı olursanız sonra ödül büyük.

IMG_0967

Murakami’nin okumadığım kitabı çok az kaldı. Bu ara çok kitabı çıktı gerçi artmış olabilir. Koşmasaydım Yazamazdım bir roman değil ama çok sürükleyici. Yoga yapmasaydım doktora yapamazdım diye ben de bir kitap yazarım belki sonra. Şaka şaka ama okurken insanı koçmaya özendiriyor ve ben okurken çok keyif aldım.

IMG_1143

Sahilde Kafka beni çok etkilen bir Murakami romanı oldu. Hala zaman zaman aklıma düşer ve üzerine düşünürüm.

IMG_1493

Bu da sevgili Ceren’in kızı Maya’nın Vera’ya gönderdiği Arı Maya. Vera’nın çok sevdiği kitaplardan biri oldu. Bu arada Ceren Öğrenen Anne blogunun sahibesi. Beni okuyorsanız Ceren’i mutlaka tanıyorsunuzdur ki zaten kendisi çok okunan bir blogger ben de size tavsiye ederim.  Hem klinik psikologdan uzman görüşleri var hem de bazen kendi söküğünü dikemeyen anne deneyimleri var. Her zaman samimi her zaman okuması çok keyifli.

IMG_1888

Harry Potter’ın kitaplarını da filmlerini de seven biri olarak son kitabı da kaçırmadım elbet. Tiyatro eseri olarak yazılmış yani okuduğumuz bir senaryo. Bildiğimiz Harry Potter halini tercih ederdim ama bunu da keyifle okudum.

IMG_1919

Bu arada bolca robot hukuku üzerine makale ve doktora tezi nasıl yazılır diye kitap okudum.

32C1B7E3-40EF-46AE-8D2E-0B35A12DF8F4

Çok satan Homo Sapiens’e Bodrum uçak yolcuğunda başlamış sonra devam edememiştim çünkü kitabı İrem’e almıştım. Bir ara İrem’den alıp okurum artık malum bir yıl tasarruftayım. homo Deus’u ise hala okumaktayım. Yazara karşı biraz çekimserim ve sebebini size tam olarak açıklayabilir miyim bilmiyorum. Kitabı bitirince yorum yapmayı tercih ederim. Kitaptaki fikirlerine katılıp katılmamakta kararsızım ama insana vizyon katan bir kitap olduğu aşikar.

58C3EBE7-3F5E-43BC-8D56-269431C056EA

2017’de okuduğum kitaplar bunlardan ibaret değil tabi ama bunlar resmi olanlar. Devamı gelecek yani 🙂 Sizin bu yıl okuyup beğendiğiniz kitaplar hangileri?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • Cana

  Tasarrufa kitabi dahil etme sen yine de 🙂 Kitapsiz olmaz 🙂 Ya da amazon kindle var miydi sende 1 yil oradaki ücretsiz klasiklerle idare edilebilir belki.
  Gerci artik kütüphane üyeligin var napican kitap almayi, evet. Alma tabi. (Kendi fikrine karsi argüman üretmek) 😀

  | Cevapla
  • 2 Cities 1 Woman Yazının Yazarı

   kitaplığımda hala okumadığım bir sürü kitap var Cana’cığım önce onları okurum sonra kütüphaneden alırım aynen dur bakalım biraz nadas yapalım hadi sen de katıl bana

   | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir