2 Cities 1 Woman

Kısa Kısa

Yine her bir her telden postu ile karşınızdayım. Pazar akşamı yazıyorum ama muhtemelen yarın sabah yayınlarım. Haftasonları ben daha çok yoruluyorum yahu. Mutfaktan çıkamıyorum sanki.

Neyse e-bayda bir çantamı satıyorum. Aranızda isteyen varsa size de satabilirim. İlgilenen varsa mesaj atabilir bana. Ferre. Toz çantası da var. Elbette ki orijinal, sahte alacağıma markasız alırım.

IMG_3849Hem elde taşınabilir hem de çapraz asılabilir. Deri ve biraz ağır.

IMG_3850

Tek yıpranma şu alt tarafında var o da gözükmüyor.

IMG_3851

Güzel çanta ama şu anki hayat tarzımla örtüşmüyor 🙂

IMG_3852

Çalışanlar için daha uygun sanki.

IMG_3853

IMG_3856

IMG_3857

IMG_3858

IMG_3859

Bu ara ikinci el satış yapan iki siteye taktım. Habire bakıp bakıp millete bir sürü sorup hiçbir şey almıyorum 🙂

IMG_3890

Plus kitchen’ın şu demliklerine bayılıyorum. Kardeşim gelirken Refikadan’ın emaye demliğini getirmişti, Hülya da bunu getiriyor. Çok sevinçliyim Hülya ve Derin geliyor. Bak bir gün Londra, Paris falan gibi bir yere taşınırsam sadece Bremen’e beni ziyarete gelenleri evime alıcam çünkü hakikaten çok şanslıyım bir sürü arkadaşım beni ziyaret etti burada ve Bremen çok matah bir yer olmadığından hepsi özünde beni görmeye geliyorlar. Çok şanslıyım. Güzel dostluklar kurdum. Elbette ben de iyi bir dost oldum onlara. Çok şükür.

IMG_3905

Sunum önemlidir. Pazarcı teyzenin bitki çayı satışı. Ne kadar özenli değil mi? Bu ülkenin bazı şeyleri çok güzel. Sokakalar, evler, parklar, bahçeler ve bazı sunumları. İlham veriyor insana. Ah insaları da kendilerine de bu kadar özenseler keşke.

IMG_3912

Türk kasabımıza kocamla ültimatom yolladım. Ayağını denk al kasap 🙂

IMG_3913

Vera için süt köpüğü kahve. evde bana kahve diye geliyorsa bil ki süt köpüğü istiyor. Biz çay kahve içerken o da öyle eyliyor kendini evlatçığım. Çok büyüdü minnoşum ya inanamıyorum bazen. Gözlerimde kalp kalp.

IMG_3929

Kış salatası yaptım bu öğlen somonla yedik. Somonu bu ara ızgara telinde pişiriyorum. sonra temizlemesi dert ama daha lezzetli oluyor. Üzerine tuz ve karabiber çekip spray zeytinyağı pıstlatıyorum. Süper oluyor.

IMG_3932

Uzak doğuluların lahana salatası tarifini bilen var mı?

IMG_3931

Madrid’deki Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia’nın dükkanından aldığım bu boyalarla Vera çok eğleniyor. İlk gün suyundan bir yudum alıp yüreğime indirdi ama neyse şimdi susuz boyuyor. Boya ziyanlığı oluyor ama neyse ki eğleniyor. Bu da çiçekmiş.

IMG_3936

Öğlen Ale ile Vera parka kardan adam yapmaya gittiler ben de onlara kurabiye yaptım. Şekersiz ve unsuz. Yeni tarif instagramda @semaninsagliklimutfagi’ndan. Ben şu kurabiyemi hala daha çok seviyorum ama bu da iyi bir alternatif.

Malzemeler:

2 kaşık fıstık ezmesi

2 kaşık hindistancevizi unu (bulamazsanız ya da evde yapmaya üşenirseniz tam buğday unu veya kuru hindistancevizi de kullanabilirsiniz)

1/2 çay kaşığı kabartma tozu

1 yumurta

Ben ilave olarak toz kakule ve biraz da agave şurubu koydum yoksa epey tatsız oluyor. Hurma püresi de konabilir. Vanilya, fındık fıstık ceviz parçaları vs de konabilir bence. Kakao bile hatta. Benim tarifi de bunu da çeşitlendirmek mümkün.

Hepsini karıştırıp 150 derecede 20-25 dakia pişirin.

IMG_3940Yanına da greyfurt ve portakal suyu sıktım. Çok sevindiler eve geldiklerinde 🙂

Portakallar kan portakalı çıkınca küçüklüğümden beri çok sevinirim ben 🙂 Bugün de buna çok sevindim. Çok şükür 🙂

Hepimize güzel bir hafta olsun. Benim haftam yine epey yoğun olacak.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir