2 Cities 1 Woman

Karnım Şimdiden Küçülmeye Başladı

Zayıflama durumları ne alemde hemen bir güncelleme yapayım. Ben de acayip bir irade ve azim var şu sıralar. Ay bu ayki Susan Miller burcumu bir açtım ki ne göreyim Susan Miller Dr. Ayşegül Çoruhlu gibi onu ye bunu yeme falan diyor aslanlara. Demek bu azim ve irade biraz da gezegenler destekli. Merkür bu defa üzmedi.

Neyse gençler iyi gidiyorum. 1 Ocak sabahı 57 kg’dım. 2 Ocak gibi hafiften dikkat etmeye başladım ama abur cuburu kestim diyelim alkol falan aldım mesela. Neyse bu sabah 56,5 kg’dım. Alkali diyetle insan yavaş kilo veriyor ama hemen incelmeye başlıyor. Karnım şimdiden küçülmeye başladı. Üç gün önceki kendimden tiksinme halim kalmadı. Bugün yine kendimi beğenmeye başladım. Bak şunun şurasında kaç gün oldu. Alkali candır. Bakın aşağıya neler yediğimi yazıyorum. Hiç diyet gibi değil yani.

Çarşamba:

Hindistan cevizi sütü ile müsli yedim. İçine hindistancevizi yağı, zerdeçal, tarçın ve chia tohumu koydum. Geçen gün beyim yanlışlıkla almış bu sütü ondan yoksa özellikle seçmedim.

IMG_3705

Öğlen de deneme amaçlı aldığım siyah pirinç ile yasmin pirincini karıştırıp pilav yaptım.  Bol tereyağlı. Fasülyeden bir tabak daha yedim. Turşudan biraz daha. Siyah pirincin pek de bir numarası yokmuş bence. Sağlıklı beslenince insan kendisine ne dokanıyor anlıyor. Pirinci de kesmeye karar verdim beni resmen şişirdi ve enerjimi düşürdü.

Vera ile ara öğün olarak havuç, salatalık, mandalina ve çiğ çerez yedik ama azar azar.

IMG_3717

Akşam yumurtalı ıspanak yedim. Ekmeksiz.

Perşembe:

Tost yaptım. Uzun ince esmer ekmeğin birine zeytin ezmesi, birine salça sürdüm. Beyaz peynir ve domatesli. Öğlen yumurtalı ıspanak yedim. Ara öğünde yine salatalık, havuç, çerez ve bir kit kat yedim. evet yedim ya öf.

Neyse sonra da bir bardak prosecco içtim arkadaşımla. O yüzden akşam yemeği yemedim. Akşam yasemin çayı içtim.

Sabahki ara öğünüm kahve bu arada.

Cuma:

Bu sabah arkadaşlarım vardı kahvaltıda çok yemedim ama beyaz ekmek kaçtı az biraz.

Öğlen yemek yemedim gibi oldu salatalık ceviz falan attım ağzıma.

Akşam da kıymalı pırasa yedim. İlk defa yaptım pırasayı çok beğendim tavsiye ederim. Doyana kadar iki tabak yedim. Ekmeksiz tabi ki de. Tam buğday makarna yapmıştım yanına onu yemedim.

Bu arada kocamı da diyete dahil ettim. İstiyorum ki o da sağlıklı olsun. Her sabah kendisine kahvaltı ve ara öğün hazırlayıp çıkın hazırlıyorum. Kadının hasıyım gördüğünüz üzere 🙂 Akşamları da gestapoya bağlıyorum. Salatalık ve bitki çayı dışında bir şey yok. Misery loves company 🙂

Bu arada iki sabahtır şu gördüğünüz videodaki pilates hareketlerini yapıyorum. İki tanesini yapmaya çalışıyorum 🙂

Bu arada geçen gün yazdığım yazıdan sonra kardeşim aman üzülme falan yazmış. Ya ben buraya yazıyorum açılıyorum. Siz deyin manik depresif ben diyeyim Akdeniz insanı benim duygu iniş çıkışlarım çok yoğundur. Dün sabah da yazıyı yazdım sonra pilates yaptım valla bütün gün şahaneydim. Pilates her derde deva ayol. Bugün de mesela şahane vakit geçirdim sonra öğleden sonra bir arkadaşımı kafama taktım onu mu demek istedi, niye öyle yaptım, ben neden şöyle demedim falan, kendime en kızdığım şey şu huyum, duygusal gerzek, neyse işte şimdi de bloguma yazmaya başladım yine iyiyim.

Bir takipçim sağolsun bana güzel bir e posta göndermişti hala cevap veremedim üzülüyorum ama aslında ben mutsuz ve şikayet eden bir insan değilim. Buraya akıtıyorum bazen elemimi kederimi ya da kederlendiğim bir an yazıyorum sonra siz okurken beni üzgün sanıyorsunuz ama ben o sıra o zaman dans modunda takılıyor oluyorum muhtemelen.

Öyle işte yazıyorum ki sizin de bu sıralar zayıflama isteğiniz varsa size de ilham olsun.

Alkali diyet ne bacım derseniz şuraya tık tık.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir