2 Cities 1 Woman

Kaç Gün Pamuk Kaldım

Şu yazımda İstanbul’dan pamuk gibi döndüğümü yazmıştım. Pazar gecesi döndüğümü belirteyim. Resmi olarak pamuk modum bu gece sona erdi bence. Yorgunluktan ve uykusuzluktan geberiyorum. Geberiyorum, evde yatılı misafir var, Ale her gece geç geliyor.

8m3zM1

Temsili falan değil baya bu moddayım.

Misafirimiz Vera’nın odasında yattığından Vera bizim odamızda yatıyor. Bizde olmuyor doğal ebeveynlik. Bu çocuk bizim yatağımızda veya bizim odamızda uyuduğunda gece ya uyanır ya da sabah erkenden kalkar. Gecelerdir ikisi de var. Zaten bizle olunca iki saatte asla uyumuyor. Her çocuk farklı işte, bizimki de böyle eserekli. Haliyle ben gecelerdir uykusuzum. Dün gece Ale odadan çıktı ve Vera onun kapı sesine uyandı. 2 saatten fazla uyumadı. Bu sadece dün gece. Üşeniyorum anlatmaya hepsini ama anlatsam okurken telef olursunuz.

Misafirimiz çarşamba gidiyor, demek ki çarşambaya kadar her gece bu durum devam. Perşembe Vera’ya doğum günü yapıyorum, cuma da helvamı kavurursunuz artık.

Ale’ye ben artık bittim bu akşam da sen uyut dedim ama Hamburg’a gitmesi gerekti ve benim de sabrımın sonu geldi. Bittim. Kendimi duvardan duvara vursam rahatlar mıyım acaba yoksa anırarak ağlasam mı? Yine de şükür Allah’ım. Allah başka dert vermesin.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Ogrenen Anne

    Kızım doğduğundan beri ben yatılı misafire çok kısıtlama getirdim, sadece tek misafir kabul edebiliyorum ve o da işin doğrusu seçmece oluyor, çok iyi tanıdığım sessiz sakin insanları buyur ediyorum diğerlerine yerimiz müsait değil diyorum (aslında salonda dağ gibi sofa var) çünkü çocuğun düzeni hakikaten don lastiği gibi, laçkalaştırmaya gelmiyor bizde 🙂

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir