2 Cities 1 Woman

Jupıter Ascendıng

Yine bir sofistike film eleştirisi ile karşınızdayım 🙂

Türkçe adıyla Jüpiter Yükseliyor’u izledik bu akşam, sinemada. Bremen’e taşındığımdan beri ilk defa sinemaya gittim. Sebebi benim keko bir insan olmam değil elbette. Alman kısmısı seslendirmeyi çok seviyor şekerim ondan. İngilizce filmleri kovalamak lazım, ben de kovalayamadım, Cana sağ olsun o takip ediyor, gittik işte bu akşam.

Wachowski kardeşler olunca beklentimiz yüksekti tabi, bütün film boyunca ha şimdi kült sahne gelecek hah şimdi esas film başlayacak derken klişe üzerine klişe izledik çıktık. Ha benim şikayetim yok! Kırmızı rujumu sürdüm gittim, sosyalleştim. Anne kısmısına iyi ama siz normal insanlar gitmeyin. Matrix’le bu filmin aynı kişilerden çıktığını idrak etmekte zorlanıyor insan. Vallahi ben zorlandım.

Bir de Mila Kunis ne ince belliydi öyle ya yediğim mısırlar boğazıma dizildi vallahi. Gerçi ben de insan gibi yemedim ama gaza geldim sanırım yarından itibaren yine alkali. Hadi bakalım.

Lana_Wachowski

Dedikodu yapalım biraz da, bu Wachowskiler neler yapmışlar öyle hiç söylemiyorsunuz. Benden başka duymayan kaldıysa diye yazayım bari efenim Matrix ve V for Vendetta gibi efsanevi filmler bu iki erkek kardeşim elinden çıkma. Bu erkeklerden biri kadın olmuş, hemi de öteki erkek kardeşiyle beraber olabilmek için. Wachowski biraderler Wachowskiler olmuş yani artık. Günlük magazinimizi de aldığımıza göre dağılabiliriz sanırım. Hadi iyi geceler.

Ekleme: Teyit etmeden yazdım çok özür dilerim beraber değillermiş, dedikoduymuş bu. Magazinel bir şey yokmuş yani ortada, yanlış haber için kusura bakmayın. Ha bir tanesi kadın olmuş gerçekten ama o bizi ilgilendirmez, ne mutlu ona imkanı varmış, mutlu olduğu yolu seçmiş.

Gitmeyin valla ya çok kötü film olmuş. Sonra Digitürk’te falan çıkınca izlersiniz.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • elif gundogdu

    izledim ben de filmi haftasonu, senaryo konu tırt, görüntüler eh fena değildi. o hasat olaylarını hikayeyi daha farkılı işleyebilirlermiş ama yine de izlenebilecek daha iyi bir film yoktu diyim.

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir