2 Cities 1 Woman

İyi ki Doğdun 2 Cities 1 Woman

Dün blogum 1 yaşına girdi.

2009 yılında ilk blogum Social Mariposa‘yı kurarken aklımda sadece paylaşmak vardı. Bence güzel yazdım ama çok özensizdi. Ofiste iş arasında hiç abartmıyorum beş dakikada yazdığım ve hukuk fakültesinde okurken sınavlarda bile yapmadığım gibi üzerinden ikinci kez bile geçmeye üşendiğim yazılardı. Elbette ki kitlelere hitap edemedim. Ama zaten öyle de bir derdim yoktu pek.

2 Cities 1 Woman’ı kurarken ise kitlelere hitap etme hayalim vardı. 1 yıl sonunda geldiğim noktayı başarısız bulduğumu sanmayın. Ben sadece gerçekte bunu hayal etmemişim. Ne yalan söyleyeyim hayal ettiğim özeni de gösteremedim zaten.

Blogumu kurduğum ilk hafta bir firmadan e mail aldım. Tanıtım amaçlı bir yemekten kalkarken hesap ödemediğim an bu işin bana göre olmadığını anladım ben.

baslarken

Lütfen kimse yanlış anlamasın bunu olumlu veya olumsuz bir yargı olarak değil bir olgu olarak söylüyorum.

Takipçi sayım bini geçtiği gün kızımın yüzünün gözüktüğü bütün video ve resimleri sildim. Öyle çok koktum ki anlatamam. Bazen dayanamayıp yine koyuyorum ama genelde ertesi gün siliyorum. Yoksa kızım beni instagram fenomeni yapacak kadar güzel bence 🙂

Ayrıca bazı ünlü bloggerların bile beni gizli gizli okuduğunu biliyorum. Zehir hafiyeyimdir ben bakmayın çaktımadığıma 🙂

Bu hayatta ne hayal ettiysem eninde sonunda gerçek oldu. Gerçekleşmeyenlerin de gerçekten hayal ettiğim şeyler olmadığını anladım zamanla.

Şimdi hayalim buraya reklam alıp para kazanmak değil. Bir gün olursa mutlu olurum tabi ki ama inanın asla samimiyetimi de kaybetmem. Benim itibarım herşeyden önemlidir benim için. Fakir ama gururlu bir insanım zannımca 🙂

Paylaşma ve yazma isteğim her zaman baki. Canım blogum bana size şimdi açıklayamayacağım bir kapı açtı bile, ki o benim lise yıllarımdaki hayalimdi. Ama gerçekleşir, ama gerçekleşmez, bilemiyorum. Ben mantığımla değil duygularımla hareket ediyorum, geleceği pek planlamıyorum. Her zaman yaptığım gibi iyi niyetle ve hak yemeden yoluma devam edeceğim. İlahi adalete her zaman olduğu gibi yine güveniyorum 🙂

Sonuç olarak mütevazı bir blog olan blogumu okuduğunuz, gurbet ellerde yalnızlığımı paylaştığınız 🙂 ve beni takip ettiğiniz için size teşekkür ederim. Ben paylaşmaya devam ettikçe umarım siz de okumaya devam edersiniz.

Sevgilerimle,

Zeynep

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • Tanla

  Sevgili Zeynep,

  Düzenli olarak keyifle okuduğum bloglardansın. Herkes iki satır yazı yazabilir, ancak takip edilen yazılar yazmak herkesin harcı değil. Sen sıcak, samimi ve eğlenceli dilinle kendini okutmayı başarıyorsun. Blog geliri kazanmanın utanılacak bir yönü yok bence. Keyif aldığın bir işi yaparken kazanmanın nesi kötü? Bu aralar bu konuda herkes birbiriyle atışıyor, kimi bloggerlar kazanç sağladıkları için samimiyetsiz olarak değerlendiriliyor. Herkesi aynı kefeye koymamak gerek elbette. Gelir elde edeceğim diye firma pohpohlamasına dönüyorsa iş, tüm paylaşımlar reklamlardan oluşuyorsa işin tadı kaçıyor. Ancak samimiyetle, üzerinde düşünülerek, karşı tarafa saygı duyularak ve bir fayda yaratılarak yapılan paylaşımlarda insanın vicdanı rahat oluyor. Okurlar bir blogun samimi mi, değil mi olduğunu en güzel şekilde değerlendirip, hak edenlere gerekli değeri zaten veriyor.

  Nice mutlu senelere 2 Cities 1 Woman! Sen yazmaya, biz de okumaya devam edelim…

  Seni ve Vera’yı kucaklıyorum,

  | Cevapla
  • 2 Cities 1 Woman Yazının Yazarı

   Tanla’cım ne kadar tatlısın ve ne kadar güzel yazmışsın. Söylediklerinin her kelimesine katılıyorum. Umarım yanlış anlaşılmamışımdır yazdığımla evet çok hassas bu ara ortalık ben de yanlış anlaşılmak istemem bu sıra 🙂 Çok teşekkür ediyor, seni ve Can’ı öpüyorum.

   | Cevapla
 • Asli

  Zeynepcim,
  Ne cabuk geciyor zaman. Bir yildir cok severek okuyorum. Hergun yazissak da, yazmis misin diye bloguna bakiyorum. Bence de hislerine guvenip icine sinen sekilde devam etmelisin her zaman. Seni ve blogunu seviyorum 😘

  | Cevapla
 • Sara

  Merhaba,

  ilgiyle, severek , cogu kez benim Almanya’daki ilk yillarimi hatirlayarak okuyorum.

  Basarilar ve ailenizle birlikte güzel yeni bir yil diliyorum.

  Selamlar
  Sara

  | Cevapla
 • Serra

  Mutlu yaslar zeynep!

  Iyiki blog sayesinde seni tanidik. Fikirleri onemli cok degerli bir insansin… Senin blogun bana bile sihirli cubugunu degdirdi.

  Operim

  | Cevapla
 • Övgü

  Süpersin Zeynep’cim… Her yazını okuduğumda ve fotolara baktığımda seninle gurur duyuyorum 🙂 Mutluluğun daim olsun, bloğun da uçsun yürüsün, nice seneleri devirsin inşallah…

  | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir