2 Cities 1 Woman

İşte Ben Böyle Bir Hal İçindeyim

Astrolojiden anlayanınız varsa hele bir desin neler oluyor bu aralar? Üzerimde bir kaygılılık hali, bir asabiyet bildiğiniz gibi değil. Makul ve mantıklı bile düşünemez oldum. Öyle bir halet-i ruhiyedeyim. Instagrama koyduğum güzel aile fotomuza nazar mı değdi diye bile düşünüp bir sürü dua okudum. Göbeğim yerinde hala gözüktüğüm kadar zayıf değilim hasetlenmeyin hemen 🙂

Vera bile çok yorgun olmasına rağmen 21:30’a kadar uyumadı. Yemek de yemedi düzgün. Acıktı mı diye 20:30’da tekrar besledim. Tekrar yatağına koydum. Ağlaya ağlaya bir sürü Nas ve Felak suresi okudum, işe yaradı galiba ben de rahatladım, Vera da uyudu.

IMG_9511

Bilmiyorum belki kendimin nazarı değişmiştir kendime, belki de öfke birikmesi patlamıştır. Malum ben asabi Akdeniz insanı kocam sakin Kuzey Avrupa insanı fazla çemkiremiyordum evde. Çeneme vurmuş çenem kasıldığından doktor fizik tedavi ve alt dişlerime taktığım plastik bir kalıp verdi. Bardakta suya falan koyuyorum yaşlılar gibi çok gülüyorum kendime.

Hayatta neye direnç gösterirsen karşı koyar devam eder, ben de bu çocuğun uykusunu taktıkça beter oluyor sanki. Sonra da üzülüyorum ya alemin ne dertleri var bizimki 7 aylıktan beridir deliksiz uyuyor hem de geç uyanıyor diye Allah çarpıyor bu nankörlüğümü sanırsam.

Bir koca karı sayıklamalarımın daha sonuna geldik. Oh rahatladım. Bak bunu ciddi soruyorum kocaya, çoluğa çocuğa çemkirmeden öfke nasıl dışarı atılır?

Çemkirmek deyince aklıma geldi Almanya’da ilk çemkiriğimi yaptım. Oysho’nun online alışverişini keşfettim, aldıklarımdan birini beğenmedim geri göndericem anam bin dereden su getirttiler. En sonunda İngilizce baya çemkirdim Almanya’da tüketici bilmem nesi varsa sizi şikayet edicem bilerek yapıyorsunuz insanlar pes etsin geri vermesin diye. Bir Allah belanızı versin demediğim kaldı ki bela okumayı sevmem. Neyse sonuç olarak o gün hallettiler işimi. Hemen de İngilizce’ye dönebildiler. Oluyormuş yani. Almancam akıcı olduğu gün yandı bunlar diyeyim.

Aslında çok çemkirik bir insan değilim ben, tanısanız seversiniz. Son ana kadar çok sabırlıyım artık yer kalmayınca kopuyorum yoksa baya zaarif bir insanım.

Ekleme: Dur ya şimdi hatırladım durum budur. Regl olmadan önceki hafta Hulk’a dönenler kaleye mum diksin.

8991-askimnolurkizmaamabiseysorucamsenadetdonemindemisinnealakasivargerizekali

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • Esra

  “Life is too short to learn German” buna gerçekten katılıyorum. Richard amca olayı çözüp çoktan pes etmiş belliki:)
  Kadın olmak biraz iniş çıkışlı bir macera,arada içimize Hulk da girer, pambuk prenses de:)

  | Cevapla
 • Ogrenen Anne

  Valla ben “aa hakkaten bahsettiği gibi bacakları da çok güzelmiş” diye düşünen ama haseti olmayan ve nazarı da kimseye değmeyengillerdenim 😀 Olur böyle günler, çoğu hormonal, geçer geçer.. Biraz kendinle başbaşa kalmaya ihtiyacın olmuş olmasın 😉 Benim hep öyle oluyor da, sonra kuzu gibi devam ediyorum..

  | Cevapla
 • Asli

  Cemkirmek geldi sana icimden simdi uyku konusunda :)) Kizan en gec 9 bucukta uyuyor, ki inanilmaz bence. Alin 9 bucukta uyusa oynarim evde sevincten. Hasetlikten degil valla bosuna yipratma kendini diye soyluyorum. 11 de arabasiyla gezdirerek uyutuyoruz su anda. Gezdirmesek uyku saati 2! Gercekten.

  | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir