2 Cities 1 Woman

İstanbul

Eylül ayındaki İstanbul seyahatimizi ancak yazabiliyorum. Malum İstanbul güzel geçti. Edirne öncesi Anadolu yakasındaydık, beyim de vardı, oh mis 🙂 Edine dönüşü Galata’da kardeşimde kaldık. Neler yaptım nerelere gittim biraz onlardan bahsedeyim istiyorum.

Cumartesi akşamüzeri indik Vera ile ve Ale’ciğim bizi Atatürk Havalimanından aldı. Evet Ale İstanbul’ydı biz Bremen’de, hayata bak sen 🙂

Çok şanslıydım ki geldiğimizin ertesi gün lise kankito dörtlü kız grubumuzun aynı anda İstanbul’da olduğu  bir günümüz oldu. Bizim düğünden sonra yani 4 yıl sonra dördümüz aynı anda bir araya gelebildik. Yoksa biz Harik’le New York’ta görüşmüştük misal 🙂

img_3709

Lojistik sebeplerle hepimiz için en uygun buluşma noktası Moda idi. Yeni açılan trend cafelerde yer bulamama riskini göze almadık, Moda Teras’a rezervasyon yaptırdık. Zaten bizim için mekan önemli değildi, maksat muhabbet. Bir ara kardeşim Elif, kankitom İrem, oğlu Ali, Ale ve Vera da bize katıldılar. Sonra onlar parka oynamaya gitti biz muhabbete devam. Moda ne kadar değişmiş ben görmeyeli. Yeni Cihangir olmuş sankim biraz da Teşvikiye hatta.

Ordan çıkışta bizim parkçılarla buluştuk ve hep birlikte Koço’ya bir şeyler yemeye gittik. Manzarası, bahçesi, sakinliği ve çocuk dostu olması bizden iyi puan aldı. Yolumuz düşerse yine gideriz. Deniz ürünleri ağırlıklı mönüsünden biz de meze ve deniz ağırlıklı beslendik. Altında da şapel var ne enteresan değil mi?

img_3763

Ertesi gün kuaföre gittim, lakin Yıldırım Özdemir dükkanda değilmiş ben de o kadar yol gitmeyeyim dedim Akaretler şubesini denedim. Kesim, dip boya ve manikür denedim, çok memnun kaldım hatta Bodrum öncesi bir kez daha gittim.

img_3769

Kuaförden sonra en sevdiğim köfteci olan canım arkadaşım Haluk’un Beşiktaş Evlendirme Dairesinin ordaki Ergene Uzunköprü Köftecisinde köfte yedim. Haluk’la da iki çift lafın belini kırdık elbet.

img_3773

Dönüşte Cadde’de illaki Yaşar Usta’nın tahinli dondurmasını yedim.

img_3906

Beymen Club Isabel Marant botların aynısını yapmış, denedim, unuttum bak şimdi gördüm keşke alsaymışım ne güzelmiş hem de üç ürüne yüzde 70 indirim vardı 🙁

img_3777

Sevgili Obur Sincap Müge’yi ziyaret ettik Veruşka ile, müthiş vişne likörünü içtik, havuz başında şampanyamızı içtik. Şampan Yalısı’nda sıradan bir gündü işte. Şaka şaka çok güzel bir gün geçirdik birlikte. Ahmet de eve gelince Veruşum sayelerinde epey eğlendi, eve dönmek istemedi 🙂

img_3831

Tarifini isterseniz bakın şurada var.

img_3834

İstanbul demek her zaman manikürlü ellerle gezmek demek 🙂

Hacıdan’ın şekerparesini getirmiş Elif  ne güzle şeymiş öyle.

img_3845

4 yıl aradan sonra sevgili dostlarımla bir doğumgünü kutlaması da St. Regis Otel’inin terasındaki Spago’da yaptım. Kardeşimin tüm yaz iş çıkışı takıldığı mekan burası, çok seviyor kendisini. Sakin, sohbet edilebilecek bir bar, manzarası güzel, personle güler yüzlü.

img_3863

Gecenin sonunda o çaylar taam mı 🙂

Tüm garsonları da evli çocuklu kadınların dertlerini biliyor artık 🙂 Gecenin sonunda Sanem’in dediği gibi ”garsonlar gelince konuşmaya devam etmemiz???!!!!”, konuştuklarımız zaman zaman dudak uçuklatabilirdi.

img_3886

Cadde’de Anne Tavşan Elif ve Dişçi Anne ile buluştuk bir gün. Starbucks’ta kahve içtik, baldan tatlı sohbet ettik. Ay İstanbul’da olsam ben daha da ne güzel dostluklar edinecektim düşünün ki geldiğimden beri kaç tane arkadaşım oldu sadece internet ortamından 🙂

img_3896

Starbucks önünde yerde oturan evladım sayesinde epey ayıplandım 🙂 Beren uyanınca Elif eve döndü biz de Dişçi Anne ile yine Yaşar Usta’ya gittik 🙂

Başka neler yaptım hatırlamıyorum 🙂 dönüşte bu kez Galata’da kardeşim yeni evindeydik. Vera uyurken ya da kardeşim Vera’yla ilgilenirken ben de bir gün kitap bile okuyabildim. Keşke kardeşçeğizimle yakın olsak. Biz kavga edince annem derdi büyüyünce uzak kalın da görün gününüzü. Anne ahı tutuyor vallahi. Neyse herkes sağlıklı olsun da varsın gönüllerimiz bir olsun ne yapalım.

img_4194

Karaköy yakın olunca oraya sık gittik, ilk gün Ayşe geldi ziyaretimize ve akşam yemeği için Fransız Geçidindeki Ops Passage’a gittik. Müvcer çok tuzlu, peynir tabağı güzeldi.

img_4231

Vera öğlen epey uyduğundan yemekten sonra Maçka Parkı’na gittik. Alemci Vera’ya bak sen. Bu parka daha sonra muhtelif zamanlarda yine gittik. Çok beğendik. Bir de Zorlu’nun Parkı temiz ve güzeldi.

img_4214

Kardeşimin yeni çok güzel bu arada. Yüksek tavanlı eski bir levanten apartmanı.

img_4228

Kızımın sevgiliisi Nuno.

img_4201

KArdeşim kokulara çok meraklı, kokular konusunda epey bilgi sahibi olunabilen instagram hesabına bakmak isterseniz @parfumsever

img_4233

İstanbul’da çocukla favori restaurantım Plus Kitchen oldu. Bodrum dönüşü Atatürk Havaalimanında fazla vaktimiz olmayınca yine oradan sağlıklı bir şeyler aldım ve uçağa girmeden kapının önünde yedik Vera’yla.

img_4234

img_4235

Mac Bebeköy’ün havuzuna gittik bir gün. Çok sessiz sakin çok güzeldi ama bebe havuzu neyin olmadığından Vera biraz sıkıldı, pnu eylemek gerekti falan ama yine de güzeldi. Burada da Plus Kitchen vardı.

img_4254

Nişantaşı Macro’ya gittim sebzeleri güzel olur diye. Vera’nın peşinde bakamadım adam bana bunları doldurmuş. Daha da gelmem alacağınız olsun.

img_4229

Kardeşimin sokağı.

img_4273

Bu sefer de pasajın dışındaki Ops Cafe’deyiz.

img_4307

Karaköy’ü sevemedim ben. Orada anılarım oluşmadı pek. Ben İstanbul’dan ayrılırken Bej Cafe ve pasajda bir kaç mekan vardı sadece. O yüzden bilmiyorum ama bana çok kişiliksiz geliyor Karaköy. Evet zaman zaman gidiyorum ama sevmiyorum.

img_4321

Vera balıkçıları seyrederken.

Bodrum ve Edirne anılarım da başka posta.

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Yorumlar

  • Ceren

    Bu yaz hamilelikten gidemedim ama gitmiş kadar oldum yazdıklarınla, eline sağlık.. Ne güzel geçmiş!

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir