2 Cities 1 Woman

İşler Güçler

Bu hafta epey de iş hallettim aslında. Diplomamaı notere onaylatıp gerekli mercilere gönderdim. Yakında resmi olarak mastersız doktora yapıp yapamayacağımı öğreneceğim. Haydi bakalım hayırlısı. Bir hayır duanızı alırım.

Avukat arkadaşlarıma bir müjdeli haberim var. Biz Türk hukukçuları olarak Alman hukuku üzerine fikir beyan etmemek şartıyla buradaki barolara kayıt olabiliyoruz. Önümüzdeki hafta o işle ilgileneceğim. Evraklarımı toplayınca size de yazarım baroya nasıl kayıt olabileceğinizi. Bu demektir ki burada danışmanlık yapıp fatura kesebiliriz.

Sağınızda solunuzda İngilizce ve/veya Türkçe sözleşmeydi, hukuki görüştü vs lazım olan olursa bana yönlendirebilirsiniz bundan sonra. Bu iş böyle burdan olmaz tabi ama aklınızda olsun Türkiye ile iş yapan bir sürü şirket var. Zaten benim Türkiye’deyken de zibilyon tane Alman müvekkilim vardı. İki de Alman şirketinde çalışmıştım zati.

Neyse böyleyken böyle gençler. Yarın Amsterdam’dan Aslılar geliyor, çok sevinçliyim, pazar Vera kuşumun doğumgünü var. Bir senedir heyecanla her gün ”anne ne mazan benim doğumgünüm” diye sormak suretiyle bugünü bekliyor. Umarım her şey istediği gibi olur.

Hediye olarak da tükkan istedi kendine böyle manav gib bakkal gibi bir tükkan. Geldi şimdi ordan bana bakıyor çünkü kendisini kurmam lazım. Yani ben normalde severim böyle şeyleri ama bazen hiç yapasım gelmiyor. şuna verdiğimiz parayı gerçek tükkan için sermaye yaparız o kadar çok ayıptır söylemesi ama gel gör ki kendimiz kuruyoruz. Acı vatan Almanya. Allah başka dert vermesin.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir