2 Cities 1 Woman

Hindistancevizi Sütlü Mercimek Çorbası

Sık sık yemek yapmanın insana kattığı bir esneklik var. Zamanla işin mantığı oturuyor ve insan zorlanmadan tarifleri uyarlayabiliyor.

Ben de bugün merciğimin çok azaldığını görünce pirinç ve özellikle kinoa ekleyerek bu açığı kapattım. Patates, havuç ve soğan dışında beş altı tane de brüksel lahanası ekledim. Sonuçta kırmızı mercimek çorbasına bolca sebze koymak asla bir yanlış değil. Malzemeler piştiğinde az tuz, bol zerdeçal ve hindistancevizi sütünü ekleyip blenderdan geçirdim. Bu defa sebze bulyon koymadım zira içinde şeker var. Bana kalsa köri de eklerdim ama Vera’nın nasıl tepki vereceğini bilmediğimden koymadım. Mevcut halini kızım beğendi.

ac76f3868fd469b0784587ca722772e2

Şekersiz günlerim çok iyi geçiyor bu arada. Gayet temiz besleniyorum ve zorlanmıyorum. Tahmin ediyorum ki beyaz unu kestiğimde zorlanacağım. Bu hafta bir kez makarna bir kez de lazanya yedim çünkü zira dışarıda yemesi en kolay şeyler bunlar.

Sizin var mı böyle gelenekselden uyarladığınız tarifleriniz? Bu arada hala kütür kütür bir lahana turşusu tarifi bekliyorum.

Resim temsili ve şurdan, biraz acıkmışız herhal çekemedim 🙂

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir