2 Cities 1 Woman

Hindistancevizi Sütlü Mercimek Çorbası

Sık sık yemek yapmanın insana kattığı bir esneklik var. Zamanla işin mantığı oturuyor ve insan zorlanmadan tarifleri uyarlayabiliyor.

Ben de bugün merciğimin çok azaldığını görünce pirinç ve özellikle kinoa ekleyerek bu açığı kapattım. Patates, havuç ve soğan dışında beş altı tane de brüksel lahanası ekledim. Sonuçta kırmızı mercimek çorbasına bolca sebze koymak asla bir yanlış değil. Malzemeler piştiğinde az tuz, bol zerdeçal ve hindistancevizi sütünü ekleyip blenderdan geçirdim. Bu defa sebze bulyon koymadım zira içinde şeker var. Bana kalsa köri de eklerdim ama Vera’nın nasıl tepki vereceğini bilmediğimden koymadım. Mevcut halini kızım beğendi.

ac76f3868fd469b0784587ca722772e2

Şekersiz günlerim çok iyi geçiyor bu arada. Gayet temiz besleniyorum ve zorlanmıyorum. Tahmin ediyorum ki beyaz unu kestiğimde zorlanacağım. Bu hafta bir kez makarna bir kez de lazanya yedim çünkü zira dışarıda yemesi en kolay şeyler bunlar.

Sizin var mı böyle gelenekselden uyarladığınız tarifleriniz? Bu arada hala kütür kütür bir lahana turşusu tarifi bekliyorum.

Resim temsili ve şurdan, biraz acıkmışız herhal çekemedim 🙂

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir