2 Cities 1 Woman

Hamile Stili

Hamileyken de stilinizden ödün vermek istemiyorsanız size bir kaç tavsiyem olacak. Öncelikle ben ettim siz etmeyin, o sevimli göbekli hamile t shirtlerinden almayın. İnsan zaten tuhaf bir hale bürünüyor, saçma sapan t shirtlerle o saçma sapanlığı desteklemeye lüzum yok. Eskiden nasıl giyiniyorsanız öyle giyinin. Artık bol ve hamileye göre olanlarını alın.

LC Waikiki’den öyle iki tane önü civcivli falan t shirt almıştım, gereksizmiş. Yine aynı markadan aldığım gömlek gibi tuniği beğenerek tüm hamileliğim boyunca giydim. H&M’den kolsuz, kısa kollu, uzun kollu kaç tane t shirt aldığımı hatırlamıyorum bile. Hepsini tepe tepe giydim. Oxxo’dan omzu hafif düşen bol t shirtlerden almıştım. Normal insan t shirtüydü ama M bedenlerini yine tepe tepe giydim.

Skinny kot seviyorsanız skinny hamile pantolonu alın. H&M ve LC Waikiki bu konuda çok başarılı. En güzel hamile kotları orda. Ben sadece H&M’den bir adet hamile kotu aldım, o da yetti.

Ben ilk başlarda ”aman sadece 9 ay nasılda, pahalı şeyler almak istemiyorum” dedim ama o 9 ay geçmek bilmiyor kızlar. Doğumdan hemen sonra da eski kıyafetlerinize giremediğinizden bir süre daha hamile kıyafetlerinizi giymeye devam ediyorsunuz. O yüzden canınız ne istiyorsa alın.

90cb9d5daa24107ab5f02cafbdd27413

Türkiye’de Gebe’de güzel hamile kıyafetleri var. Özellikle çalışan bağyanlar için güzel iş kıyafetleri ve şık ortamlar için şık elbiseler de var. Gebe’den iki elbise, bir şort, bir kot etek, bir salopet bir de t shirt almıştım. Aldıklarım arasında sadece şortu beğenmedim, çünkü rengi çok çabuk soldu ve bel lastiği bollaştı. H&M’den üçte biri fiyatına aldığım şort daha kaliteli çıktı. Salopetle son aylarda çok rahat ettim. Karnı alttan desteklediği için bel ağrıma iyi geliyordu.

Bluz, elbise, t shirt gibi kıyafetlerinizi daha sonra emzirirken de kullanabileceğiniz şekilde alabilirsiniz.

Hamile kalmayı planlıyorsanız artık düşük bel pantolonlar almayın. Zaten modası da geçti. Bir cafe dolusu insanın önünde eğilmeniz her zaman gerekebilir. Yani zaten çocuk dediğiniz insanla yerden kalkamıyorsunuz pek. Uzun vadeli düşünün.

Hamilelikte en rahat kıyafetler tayt ve elbiseler. Kot bir yerden sonra insana daral vermeye başlıyor. Yazın diz altı taytlar, şortlar ve elbiseler, kışın da hamile külotlu çorapları ve uzun taytlar hayat kurtarıyor.

Yine H&M’den bir sürü hamile taytı almıştım, çok memnun kaldım. Penti’den de hamile külotlu çorabı.

66ebff52b3a0daec58451a4cbf45a990

Hamilelik süresince genelde yeni sütyen almaya gerek yok. Sütyen kopçasına takılan uzatma aparatları yeterli oluyor, zira emzirme ile göğüsler hamileliğe nazaran daha çok büyüyor. Emzirirken en rahat emzirme sütyenleri de emzirme atletleri. Böylece normal kıyafetlerinizi giymeye başladığınız dönemde t shirtünüzü kaldırarak emzirdiğinizde koca göbeğiniz meydanda kalmıyor. İnsanın üstü başı derli toplu duruyor. Markasız butiklerde ve H&M’de bu emzirme atletlerinden bulabilirsiniz. Hamileyken sütyen alacaksanız da emzirme sütyen/atletinden alın ki doğum sonrası da kullanabilin.

İlk zamanlar insan emzirme kıyafetlerine heves ediyor ama sonra daral geliyor. O yüzden çok da fazla almayaya çalışın, kısa bir süre sonra normal insan kıyafetlerinin büyük bedenlerini almaya başlayacaksınız çünkü.

Ayaklar büyüyor dostlar. Kışın UGG, yazın Birkenstock hamilenin dostudur. Godzilla ayaklarınızı başka ayakkabılara sokmaya çok uğraşmayın. TOM’s gibi, TOD’sun yumuşacık deri ayakkabıları gibi ayakkabılar da olur.

Benim kışın mont ihtiyacım olmadı ama mevcut montunuzun önüne takıp kendisini genişletebileceğiniz aparatlar var. Aynı şey kotlar için de var. Bunları da tavsiye ederim. Ayrıca likralı kotlar da hamileliğin ilk başlarında uzun süre giyilebiliyor.

En şişko günlerinde bir kış hamilesi olan arkadaşım mont yerine kafadan geçirilen siyah bir panço ile geçirmişti kışı, çok da güzel olmuştu.

Foto 2 şurdan

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir