2 Cities 1 Woman

Hamburg’da Bir Outlet

Amerika’da nasıl Premium Oulet zinciri varsa meğer Avrupa’da da Mc Arthur Glen diye bir outlet zinciri varmış. Hep duyuyordum Almanya’da outlet var diye ama hiç ciddiye almamıştım açıkçası. Bu haftasonu bir arkadaşımla iki saat yol gittikten sonra Almanya’da sadece Hamburg ve Berlin’de bulunan bu zincirin Hamburg ayağına ulaştık. Ama eğer Hamburg’tan giderseniz sadece yarım saat. Dolayısıyla Hamburg seyahatlerinizde en azından bir yarım gün ayırabilirsiniz buraya. Ayrıntılı bilgi için web sitesi şurada.

Temel mantık aynı, iki katlı küçük küçük binalar yan yana. Çok büyük değil ama yeterli. En azından benim sevdiğim pek çok mağaza vardı. Yani gitmeye değer.

IMG_9695IMG_9694

Eğer bir şeyler yemek isterseniz de Macha’yı tavsiye ederim. Ben lazanyayı burada götürdüm işte. Ama sebzeli 🙂

Tuvaletler temiz, çocuklar için küçük bir oyun parkı var.

Çocuklar için dikkatimi çeken Petit Bateau ve Sigikid oldu. Sigikid’e girmedim ama Petit Bateau’dan Vera’ya bir şeyler aldım. Artık pek body ihtiyacımız yok ama body fiyatları uygundu. Ama herşeyin çok ucuz olduğunu söyleyemeceğim. Vera’ya iki body, bir laciver beyaz çizgili kazak ve kendime de düz siyah vyakalı t shirt aldım. Petit Bateau’nun penye kalitesi malum çok iyi.

Ralph Lauren, Raplh Lauren Kids, 7 for All Mankind, Gucci, Michael Kors, Le Creuset, Golfino, Falke, Wolford da diğer gözüme çarpan mağazalar. Tam listeye yukarıda verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.

Ralph Lauren ve Ralph Lauren Kids Amerika’daki ile aynı. Fiyatlar burada biraz da pahalı ama çok da farketmiyor. Polo t shirtler ve gömlekler 35 Euro civarı. Bu iki mağazadan alışveriş yaptım.

Le Creuset’e baktık. Örneğin Le Creuset’te benim beğendiğim 220 Euro’luk tencere 160 Euro’ydu.

Bir de Gucci’ye baktık ama bir şey almadık 🙂 ve yemek yiyip döndük zira git gel 4 saat yol yaptık. Evde de çocukları uyumadan görmek istedik, zaten arkadaşım da hamileydi, yetti yani özetle.

Fırsat bulursanız gidin. Ben yine gideceğim.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir