2 Cities 1 Woman

Haftasonu İlhamı ve Cuma Sayıklamaları

58493376de1d00d7ed7d680ca7d46f6e

Bazen böyle bir endişeleniyorum, Vera’ya bakarken, resmine bile bakarken sevgimden çıldırıcam sanıyorum, sonra aklıma saçma salak şeyler geliyor kendi kendime ağlayasım geliyor. Anne olmak demek ömür boyu bu endişeler yumağı ile yaşamaya alışmak demek sanırım. Allah hepimizin çocuklarını korusun, iyi insanlarla karşılaştırsın, bizim de aklımıza mukayet olsun. Amin.

de4ef57c3414040dd4f7eb33bc92a954

Herşey çok yolundayken, mutluyken korkmak bizim milletimize özgü sanırım. Yani ailen öyle olmasa bile ”çok gülme çok ağlarsın, aman kimseye söyleme nazar değer” sözleri her yerde. Mottom ben bunu çoktan hakettim, nazar değmez ama annem hayatımda herşeyin çok yolunda olduğu bir dönemde öldü. Sanırım vücudun hafızasını kırmak lazım.

 

The Mermaid Pools in New Zealand

İnsanlar bence ikiye ayrılır. Çok kategori yapabilirsiniz de ben şimdi iki tanesinden bahsedeceğim. Hayatındaki olayların sorumluluğunu alanlar ve alamayanlar. Alamayanlar var ya, onlar 80 yaşlarına bile gelseler, her şey hep başkalarının suçu, ulan acaba ben de bir şeyi yanlış yapmış olabilir miyim demezler. İşte siz kendinizi de paralasınız karşısınızdakine ancak onun anlayabileceği kadarını anlatırsınız. Bunu da böyle bilin her şeyi çok kafanıza takmayın.

Güneşli bir haftasonu olsun.

Foto 1 / 2 / 3

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Cana

    o Yeşilçam etkisi Zeynepcim ya. “mutluluğumuz bozulacak diye çok korkuyorum ednan!” dedikten sonra o mutluluk mutlaka bozulduğu için çok mutlu olunca ister istemez acaba? ya Şartlandık biz. 🙂

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir