2 Cities 1 Woman

Haftaiçi Bakımı

Hasta geçen bir haftanın ardından Cuma günü sonunda kendime geldim. Bu hafta nemlendiricimi bile pek süremediğimden cildimin peelinge ihtiyacı vardı. Ben de duş sonrası yine şu yazımda bahsettiğim Demalogica gentle cream exfoliant’ı yüzümde 15 dakika bekletip yine aynı yazıda bahsettiğim bezle sildim. Aynı toniğimle silip şu anda kullandığım Dr. Hauschka‘nın ikonik kremi Rose Day Cream‘ini sürdüm. Bence herkes beğenmez bu kremi yapısı katı biraz ama ben seviyorum. Bu yapıyı sevmeyenler için leight versiyonu da mevcut. Ben çok memnunum. Daha önce de şurada belirttiğim gibi Burt’s Bees ile dönüşümlü kullanıyorum bir seneden fazla bir süredir.

IMG_0103

Göz kremim de ucuz ve doğal bir Alman markası olan Dr. Scheller Arganöl&Amaranth Anti Fallen Augenpflege kırışıklık karışıtı göz kremi. Memnunum.

Giyen herkesi güzel gösterecek olan çok sevdiğim Calzedonia Push up taytımı giydikten sonra, hava olsun diye değil gidin alın diye söylüyorum :), baktım ki kollarım biraz kuru, bu kez Kiehl’s Superbly Restorative Argan Dry Oil, yani kuru yağını sürdüm. Bu yağdan çok memnunum. Geçenlerde tesadüfen Öko Test dergisinde test sonucun iyi olduğunu gördüm. Ya da çok iyi miydi unuttum ama sonuçta Kiehl’s’in vadettiği gibi her ürünü doğal değil ama bu doğal. Elimde kalan yağları da saçlarımın ucuna sürüyorum çünkü bu kuru yağ hem yüz, hem vücut hem de saç için uygun. Bitince yine alır mıyım? Evet alırım.

 719_l

Gelelim bu postu yazmamın esas amacına. Pazar akşamı yaptığım manikür inanmazsınız cumaya kadar baya iyi dayandı. Malum hastaydım pek yemek yapamadım 🙂 Cuma günü duş sonrası yine Alessando’mla tırnak diplerimi fırçaladıktan sonra en çok kullandığım ürün olan Sephrora’nın şu kalemiyle manikürümü tazeledim. Tırnak törpülemediğim için çok kısa sürdü tabi. Beyaz tarafının içinde yağımsı bir şey var. O beyaz tarafla ittirince dipler yumuşuyor, sonra da siyah tarafındaki sivri kısım ile dipleri ittiriyorum. Manikürüm tazelendi. Üzerine de aynı Flor Mar 128 kırmızı ojemi tekrar tek kat geçiyorum, oh la la, cuma gününü kurtardım. Oje çıkarıp yenisini sürmeye fırsat olmayınca yamamak candır 🙂 Bu tarz ürünleri pek çok markada bulabilirsiniz. Çok pratik.

IMG_0106

Sonra da biraz makyaj yaptım. Estee Lauder Double Wear göz altı kapatıcısını, ki kendisinden çok memnunum, Hülya Yasemin Oram’ın bu ürünü kalın yapılı bulduğunu ve yaşlandırıcı olduğunu söyledi ama ben zaten çok sık kullanmıyorum.

Sonra Benefit the Porefessional gözenek kapatıcısını sürdüm yanaklarıma. Benefit aşırı sevdiğim bir marka bu arada.

Sonra yine sadece yanaklarıma çok az Bare Minerals pudramı Bare Minerals fırçamla,

kaş altlarıma (kaşlarımı yüksek göstersin diye) MAC aydınlarıcı, hemen parmağımla pıt pıt,

yeni favorim Urban Decay 7/24 göz kalemimi (ben bu ürünü feelunique.com dan aldım ama meğer Almanya’da varmış bu ürün. Boşuna fazla para ve gümrük parası vermişim, keşke önceden kontrol etseydim, akılsız kafam, Berlin’de bir Douglas’ta ve Dresden Karstad’ta da varmış. Dresden’deyken bakmak istedim, çünkü başka renklerini de almak istiyorum ama paskalya tatili olduğundan açık zamanına denk gelemedim bir türlü, Mayıs’ta Berlin’de bakacağım artık. Gerçi web sitesinin online satışı da var ama Berlin’den alamazsam web’den alırım artık),

en son da Nars Kabuki fırçamla en sevdiğim bronzlaştırıcı olan Benefit Hoola’yı ve

YSL mürdüm rengi rimelimi (YSL mürdüm senelerdir hep vardır bende, kahverengi gözleri yumuşattığını düşünüyorum, baskın bir mürdüm rengi görmüyorsunuz kirpiklerde)

sürdüm 🙂 Bronzlaştırıcıyı tüm yüzüme sürmüyorum ben. Ayrı bir post konusu, ki eski logumda çok yazmaya niyetlendim ama olmadı, olarak yazacağım ki elmacık kemiklerinin altına sürünce yüzü ince ve elmacık kemiklerini çıkık gösteriyor. Gelin makyajımı yapan Melis İlkkılıç’tan öğrendiğim bu ipucunu çok seviyorum. Yanlız bunun için Nars kabuki fırça gereksizmiş. Hoola’nın kendi fırçası gayet yeterli bunun için.

IMG_0109Var mı sizin de bakım, manikür ve makyaj tavsiyeleriniz?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Geri İzleme: Eskilerden Bir Kuple | 2 Cities 1 Woman

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir