2 Cities 1 Woman

Gröningen

IMG_4903

Oldenburg’a taşınır taşınmaz çok güzel arkadaşlıklar edindim. Bunlardan iki kızçeyle taa geçen baharda bize 1 saat 20 dakika uzaklıktaki Gröningen’e gitmiştik. Günübirlik bir alışveriş ve kahve içeren kız günü geçirdik. Gröningen bir Hollanda şehri bu arada ve ben ilk kez gittim.
IMG_4905

Arabamızı parkettikten sonra hemen yolda bu gördüğünüz cafede bir kahve içerek yol yorgunluğumuzu attık. Biliyorum gezi rehberlerim genelde dandik ama görürseniz hatırlarsınız ya da şöyle diyeyim Gröningen gitmeye değer bir şehir mi bir fikriniz olur.IMG_4911Cumartesi olması itibariyle meydanda pazar da vardı.

IMG_5053

Özellikle dekorasyon konusunda şahane ve çok ucuz mağazalara ev sahipliği yaptığını belirtmeliyim.IMG_5061 IMG_5062 IMG_5065 IMG_5069 IMG_5072 IMG_5074

Ayakkabıyı almadım.
IMG_5078

Pazar yerindeki çiçeklerin, meyve ve sebzenin ucuzluğunu anlatamam. Bol bol çiçek alıp döndüm bu sebeple de. Ha bir de peynirler çok ucuzdu.IMG_5079

Bir arkadaşım Hollanda’da GDO’nun serbest olduğunu söyledi, ben tüm Avrupa Birliği’nde yasak sanıyordum ama çok da emin değilim. Herneyse bu sebeple meyve ve sebzenin çok ucuz olduğunu söyledi ama dediğim gibi emin değilim. Tek bilidiğim burdaki pazarların üçte bir fiyatına falan satılıyordu ürünler.

IMG_5080

Bu arada haftasonları benim yaşadığım şehre de pek çok Hollamda’lı alışverişe geliyor. Herkese değişiklik iyi geliyor. O yüzden ben de Gröningen’i çok beğendim. Bir kere üniversite şehri. Canlı, sokakları insan dolu. en sevdiğim şehir tipi.IMG_5081 IMG_5085 IMG_5086

Öğle yemeğim.IMG_5088 IMG_5090

Bu ilk gidişimdi o yüzden fazla detay yok, sadece intiba sahibi oldum. Gittikçe yine yazarım, bu sefer isim ve adreslerle.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir