2 Cities 1 Woman

Gökkuşağının Tüm Renkleri

İstanbul’da olmadığıma üzüldüğüm aktivitelerden birini haber vereceğim size. Gavur kocalı Türk kızları grubundan arkadaşım Beste İstanbul’da harika bir aktivite düzenliyor. 4 yaş ve üzeri çocuklarınızla veya küçük çocuğunuza sonradan öğretmek için yetişkin olarak da katılabileceğiniz Permakamp’ta çocuklarınıza perma yapmayı değil, çocuklarınızla doğal ve hatta yenilebilir boyalar yapmayı öğrenecek ve  sonra onlarla resim yapacaksınız.

aaa036e4cb16038f90e128d8e39c714f_XL

Bir boya düşünün bitkilerden elde ediliyor ve zararlı değil. Biz çocuklarımızla bitkisel boyalar üretecek, firçalarimizi kendimiz yapacağız. Sonra bunlarla resimler, boyamalar yapacağız. Önce bitki toplayamaya gidecegiz hoplaya ziplaya. Doga oyun arkadasimiz, yaprak, sap, kökler atacağız sepetimize. Bu algılarımızı değiştirecek zaten. Bitkilerle tanisirken yenilebilir olanlar mavi kurdeleli sepete, boya için olanlar kirmizi kurdeleli sepete konacak. Ogle yemegimizi kendi ellerimizle toplamis olacagiz.
Boya sepetindeki bitkilerden sulu boya yapacağız. İki tür üretim tekniği var. Bunların ikisinide deneyeceğiz. Boyaları farklı malzemelerle kullanıp farklı dokularda resimler, tamponla motifler ve baskılar yapacağız. Elde ettiğimiz boyalar ile tebeşir ve mürekkep yapacağız. Parmaklarımızı ve ellerimizi kullanmak serbest.Sihirli bitkiler atolyesi, makyaj, toprak boyayla dekor ve dev adam yapacaklarimizdan bazilari.
Büyükler ve çocuklara açık olan bu atölyede hep beraber doğanın renkleri arasında keşif macerasına çıkacağız.
Çalışmalar çogunlukla çocukların tek basina uygulayabileceği düzeyde olacaktır.

Tarih: 20.Haziran 2015 Sabah 10:00 – 13:00 
Yer : Permakamp Öğümce yerleşkesi
Katılım Katkı Payı : Büyükler için 150 TL, Çocuklar ücretsizdir. (4 yaş ve sonrası)
Boyamak için beyaz bir tshirt yada tahta oyuncağınızı getirmeniz gerekmektedir.
Yemek: Permakamp piknik yapmak için çok müsayit bir alandır. Yiyeceğinizi tüm günü düşünerek yanınızda getirmelisiniz. Tüm katılımcılarla ortak bir masada beraber yiyeceğiz. Eğitime Katılmak için lütfen Formu Doldurunuz
Notlar:
Diğer ayrıntılar katılımınız halinde gönderilecektir.
Formu Doldurduğunuzda ödenme yapılmalıdır.

Son zamanlarda radarımda olan ama bir türlü tam olarak oturup okumaya vakit ayırmadığım permakültür (hatta 4 yıl önce bir arkadaşım Alman kocama doğum gününde Türkçe permakültür kitabı almıştı bak ben onu okuyayım) ve Permakamp’ın diğer aktiviteleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tık tık.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir