2 Cities 1 Woman

Eskilerden Bir Kuple

Gece gece ordan burdan yazayım. Aslında başka bir yazıyı post edecektim ama teknoloji özürlü olduğumdan edemedim. Biraz teknoloji öğrenmem lazım. Özellikle Macbook Air bilgisayar kullanımı ile ilgili tavsiye edeceğiniz bir site var mı?

Ben de bu gece bilgisayarımda gözüme çarpan fotoğraflarla bir post hazırlayayım dedim.

IMG_3146Bu karikatüre bayılıyorum.

IMG_7713IMG_7714

Ayşe buraya geldiğinde almıştı bu kremleri ve çok da memnun kalmıştı. İki marka da Türkiye’de var. Dr. Scheller Öko Test sonuçları genelde çok iyi olan organik bir marka.

Dr. Hautschka da aynı şekilde doğal bir Alman markası. İki markayı ben de kullandım ama tam tersi şekilde, Dr. Scheller’in göz kremini ve Dr. Hautschka’nın da cilt kremini. Bakınız burada anlatmışım.

IMG_7725IMG_7726

Bu resimleri geçen yıl Depot’ta çekmiştim. Almanya’ya yolu düşenler için Depot pinterestte gördüğünüz envai çeşit ıvır zıvırı bulabileceğiniz bir dükkan. Noeldi paskalaydı süsleri şahane.

IMG_7756

Üstteki gravür Zeynep Baransel’e ait. Benim Ale’ye 1. yıl dönümüz armağanımdı. Evlilik değil çıkma. Alttaki bir aile dostlarının çizimi. Çok güzeller değil mi?

IMG_7789

Taaa kimbilir ne zamandan bir akşam yemeğimiz. Ale, Vera ve ben.

IMG_8097

Bu tencerede çok pis gözüm var.

Evimizde pattis çok popüler. Vera sebebiyle her yemeğin içinde var. Diğer sebzeleri yemese bile en kötü patatesini yer, suyuna ekmek banar.

Türk kahvesi ve yanında Keçecizade damla sakızlı lokumum.

IMG_8304

Geçen noelden soframız. Annemin kristal bardakları. Runner da Depot’tan mesela.

Bu da sofranın yemekli hali. Salata, çiğ organik vegan şekersiz trüfler, hindistancevizi unlu çıtır tavuk budu, başka ne vardı hatırlamıyorum. Patates ve havuç da vardı sanırım. Vazom Paşabahçe sürahi. Patates ve havuça eski blogumda bakarken minicik Veruş’umu gördüm. Yavrum ne çabuk büyüdü. Güzel evlatçığım benim hep bebeğim tabi.

IMG_8331

Bu da geçen yıl ki noel ağacımız. Süslerin bazıları Ale’nin küçüklüğünden bazılarını geçen yıl noel pazarından beraber aldık. Noel pazarından ailecek böyle vırt zırt alışverişi yapmak çok zevkli. Verush büyüsün daha da eğlenceli olacak sanırım. Belki bu kış bile tadını çıkarır bitloşum. Ay uydu evlatçığım çok özledim kendisini. Her ne kadar perşembe cuma uyku konusunda yine zorlansam da uyuyunca özleniyor evlat.

IMG_8333

Şimdiden başladı noel kurabiyeleri ve süs satışları etrafta. Kasım sonu da noel pazarı başlar. Almanya’yı Kasım sonundan noele kadar olan zamanda ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Bu noel pazarları tam şenlik. Bana sıcak şarabı bile sevdirdi.

IMG_8769

Balığımın askerleri. Her fırında balık tarifimin olmazsa olmaz demirbaşları. Bir de limon var tabi.

IMG_8943

Bu montu da geçen kış beğenmiştim. Gittim geldim baktım denedim ama içime sinmedi almadım. İyi ki almamışım bu sene daha güzelini beğendim.

IMG_1239

Eskilerden bir kuple çiçeklerimle iyi geceler dileyeyim. Yarın pazar. Hepimizin sevdikleriyle güzel kahvaltı keyifleri olsun. En sevdiğim öğün kahvaltı. Hem hazırlamasını hem de yemesini çok severim.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • elif

    ablacım, ale’ye söyler misin davetiye yazabilir mi artık yavaşan başvurıyım az kaldı, bu sene noel pazarından beraberiz harika diil mi =) terazi burçları veruşka ben tam ilk karikatürüz sabahları sevgi böceği fuul yaşam enerjisi, gece kadar gittikçe azalıyor, senin yaşam enerjinde gittikçe artıyor bence sabahtan sonra =))) ama hepimizinki çok yüksek hehe, çok özledim sizi ben çok. tontiş varuşum ne alıyım ona ?

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir