2 Cities 1 Woman

Erken Doğumgünü Yazısı

Evlatçığım yakında 23 aylık olacak. Ne zaman geçti bu koskoca iki yıl hiç anlamadım desem inanır mısınız?

Bu sabah uyandığında babası odasından aldı yanıma yatırdı, bana öyle sevgi dolu bir bakışı vardı ki içimin yağları eridi. Bazen ona bakarken sevgimden çıldıracağım sanıyorum.

Bazen kuruntulanmaktan ve kaygıdan kafayı yediğimi sanıyorum.

Bazen çok yoruluyorum.

Bazen hiç oynamak istemiyorum, bazen oynarken onu kıkır kıkır güldürmek istiyorum, bazen ben de onunla kıkır kıkır gülüyorum.

IMG_1862

Cennet mahallesi sakinleri gibi müzik duyduğu an herşeyi bırakıp dans etmeye başlıyor.

Bazı geceler 1,5 saatte ancak uyuyup beni deli ediyor. Bazı akşamlar yanağını illa avucuma yerleştirip uyuyup beni eritiyor.

Anniiiii kom diye her yere çağırıyor beni. Bacağıma sarılıyor bazen öyle yürüyoruz.

Arada öpmeye başladı beni.

Türkiye’de ve hala sabahları ”dede” diye uyanıyor. Dedesini çok seviyor.

Bazen sırf itiraz etmek için itiraz ediyor tam bir küçük ergen. Nein, doch (hayır öyle değil) dilinden düşmüyor. Check in’de valizlerimizi bile verdirmek istemedi.

En çok yoğurt, karpuz, pilav, makarna ve ekmek seviyor. Yazı onlarla geçirdi desem yalan değil. Kavunu da ekleyebiliriz. Arada da yaban mersini. Patates var sahi bir de.

Artık uçağın ve uçmanın ne olduğunu biliyor. O kadar büyüdü benim tatlı kelebeğim.

Ayakkabılarını kendi çıkarıyor, bazılarını kendi giyebiliyor, tek paçaya iki bacağını sokuyor, montunun fermuarını açıyor, montunu çıkarıyor, bazen acele edip beceremeyince sinirleniyor.

Yeni yeni mein (benim) halleri başlasa da genel olarak yiyeceklerini ve oyuncaklarını paylaşıyor, altın kalpli, altın saçlı kızım.

Ben üzgün olunca Alman’da bizdeki cici gibi yapılan ay ay yapıyor gelip eliyle sevip.

Güzel evlatçığım, uzun, mutlu, sağlıklı, bereketli, iyi insanlarla karşılaştığın, anlamlı, iyilik, sevgi, aydınlık dolu bir ömrün olsun. Bana da çoğunu görmek nasip olsun.

İki senede ben mi seni büyüttüm yoksa sen mi beni bilmem ama beni bambaşka çok mutlu bir insan yaptın. Herşeyden çok sevdiğim canım kızım Vera iyi ki geldin.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir