2 Cities 1 Woman

El Kremleri

Üç beş yıl öncesine kadar el kremiyle pek işim yoktu da şimdi elzem ihtiyaçlarımdan. Gerçi anneliğe terfi ettiğimden beri ellerimden sudan çıkmaz oldu. Haliyle el kremi de durmaz oldu ellerimde. Mutfakta, banyoda, başucumda, çantalarımda, yani bizim evin her yerinde bolca el kremi görmeniz mümkün.

IMG_1011
Kullandığım bu el kremlerinin hepsinden memnunum.
Vaseline bildiğimiz vazelin. Ellerim çok çok kuruduğunda veya çok ıslak kaldığında bazen sürüyorum. Her zaman değil zira ben de o yağlı histen hoşlanmayanlardanım o yüzden sadece ellerimin üzerine krem sürerim.
Bu arada estetik yapılamayan ve yaşlılığı en çok belli eden yerlerden biri eller. O yüzden aslında ekstra ilgi alakayı hakediyorlar. Bol bol nemlendirmek ve güneşten korumak lazım da vaktiniz olursa işte.
Burt’s Bees Shea Butter Hand Repair Cream: Burt’s Bees’in yağlı olmayan tek el kremi.
Nivea Anti Age Q10 plus: Her türlü gideri var Nivea’nın. Her zaman ucuz ve iyi.
Nivea Creme: Klasik, kokusu ve bir tarih, annemin teyzesi Hatem Teyzenin büyük boy nivea kutularındaki iğneleri. Bir nostaljisin sen nivea krem çok yaşa e mi.
Nivea soft: Tee Türkiye’den benimle gelmiş taşınırken.
Neutrogena: Norveçli balıkçı olsam ben kesmezdi bu krem beni öule diyeyim. Ama güzel elbette. Bu da biraz yagli.
L’occitane Creme Mains ve Amande: L’occitane’nin hemen hemen tüm el kremlerini kullandım. Hepsini ayrı ayrı beğenirim. Sanırım hayatım boyunca elimin altında L’occitane el kremim olacak. Bu markanın en ama en beğendiğim ürünü bademli duş yağı. Alakasız oldu arada ama mükemmel bir ürün. Duştan sonra nemlendirici sürmenize gerek yok, kokusu da harika.
Lavera: Türkiye’de belki Rossmann’da vardır. Organik, test sonucu çok iyi, vegan bir krem. İçerisinde shea yağı ve badem var. Bu da çok memnun kaldığım bir krem.
Bepanthol el balzamı: iyi bir bir krem bu da ama tekrar almam sanırım.
IMG_1024
Caudalie antioxidan el ve tırnak kremi: bu markayı ilk Les Ottoman Hotel’deki SPA’da keşfetmiştim. Yüz masajında bu matkanın bir kremini ve masaj sonrası da ikonik Beauty Elixir’ini yüzüme sıkıyorlardı. Beauty Elixir hala elimin altında. Bu el kremini de çok beğendim hatta bir de seyahat boyu makyaj temizleme suyunu aldım denemek için, onu da çok beğendim. Sanırım bu matkanın cilt bakımı kremlerini biraz incelemeye alıp bazılarını cilt bakımıma ekleyeceğim.
Weleda Sanddorn el kremi: Bu marka Türkiye’de yok sanırım ama kendisi efsanevi bir Alman markası. Vera’nın çoğu ürünü bu matkadan, ben çok fazla ürünün kullanıyorum hatta Lansinoh yerine ben bunun bir merhemini kullandım emzirirkenki meme ucu problemlerim için ki bence efsanevi bir krem. Türkiye’de verdiğim atkadaşlarımın da inanılmaz memnun kaldığını belirtmeliyim. Özellikle güllü gündüz kremi ve bebek kremi ikonik ürünleri arasında arasında. Biliyorsunuz pişik kremlerinş ciltler için de çok methediyorlar.
Dr. Hauschka yine organik bir Alman markası. Adamlar ne ürün yapsa güzel yapıyor kardeşim. Ben bu markayı buraya taşınınca kullanmaya başladım. El kremi seyahat boyu ufak yanımda taşıması kolay sebiyorum kendisini. Bu markanın da ikonik ürünleri yüz temizleme sütü ve güllü gündüz kremi. Güllü gündüz kremi ve şu yazımdaki nemlendirici krem Almanya’da benim cildiöi kurtaran ürünler. Başka hiçnir matka ve üründe bu sonucu alamadım. O kadar memnunum yani anlayacağınız.
Eos: Eos yuvarlak dudak balmları ile meşhur ama el kremi harcanıyor öyle diyeyim. Doğal, organik, mis kokulu, ambalajı ve kullanımı süper. Bu ürün için tekrar Amerika’ya gidilir o derece güzel bir el kremi.
Bath & Body Works Japanese Cherry Blossom el kreminin kokusu müthiş.
Benim hali hazırda kullandığım el kremleri bunlar. Sizin favorileriniz hangisi?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir