2 Cities 1 Woman

Çocukla Abu dhabi ve Dubai Seyahati

Zeynep benim Bilgi kantininde 5 Zeynep 4 Can oturduğumuz günlerden arkadaşım. O esmer Zeynep, sarı Zeynep var bir de 🙂 tahminim ben de hukukçu Zeynep’tim 🙂 Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra büyük bir aşkla yaptığına şahit olduğum işini kurdu. Konfeti Gold. Parti organizasyonları ve süslemeler, kına gecesi, bekarlığa veda, doğumgünü ve bebek hoşgedin süslemelerini yakından incelemek isterseniz buraya tık tık.

İlk çocuğu Konfeti Gold’dan sonra tatlı oğlu Kaan’ı dünyaya getirdi. Sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla da Almanya standartlarında yetiştiriyor çocuğunu. Uygun kıyafetlerle yaz kış dışarıdalar, sağlıklı bebek atıştırmalıkları ve çocukla aktiviteler konusunda da oldukça aktif. Kaan’a da kendisi bakıyor. Tabi İstanbul’da çocukla yaşanabilecek en düzgün yerlerden biri olan Bağdat Caddesi’nde oturmaları da büyük avantaj ama orada yaşayan herkes de böyle değil 🙂

Geçtiğimiz günlerde ailecek Dubai’ye gittiler, ben de hiç Dubai’ye gitmediğimden, merak da ettiğimden, tatillerimi de Vera’yla geçirmeyi sevdiğimden bebekle Dubai’nin nasıl olduğunu bizimle paylaşmasını rica ettim. Sağolsun kırmadı, işinin gücünün arasında yazdı. Şimdi söz Zeynep’te.

image-3

Kaan ile pek çok kez uçağa binmemize rağmen hiç yurtdışı tecrübemiz olmamıştı. Ne yalan söyleyim yurt dışına Kaan ile gitmeye ölmüyordum, ondan hiç gerek duymadık:) Ne zaman ki Kaan’nın amcası Abu dhabi’de evlenmeye karar verdi (minik dip not: Efe 2 senedir orada yaşıyor ve eşi ile de Abu dhabi’de tanıştı), bize yol göründü:). Kaan’a foto çektir, pasaport çıkart, vizelerin tamamlansından sonra yola çıkmak üzere hazırdık. Mart sonunda İstanbul’da donarken, yazlıkları çıkartıp şort, flip flop, bikini vs koymak çok acaip oldu:) tabii yine Kaan’a bolca kıyafet aldım. Bir dolu atlet, t-shirt, şort, eşofman, kot, sweat shirt, mayo, terlik, bez. Ayrıca bir el bavulu da kitapları, oyuncakları ve ucakta 78 kere değişeceğimiz üstü için hazırladım. Hiç bilmediği yeni kitap da koydum oyalanmak için.

image-4

Uçağımız gündüz 2’deydi ben gündüz ucusu istedim hepten tersi dönmesin diye. Uçak tabii rotar yaptı. Kaan son kez benim kucağımda uctu. (Henüz 2 yaşında olmamıştı) Öğle uykusu karıştı vs derken uçakta 45 dak uyudu ve 5 saatlik uçuş bitmek bilmedi… İnişte kalkışta emzik verdim, ki sadece uyurken emzik alır sonra atar, basınç fazla olduğu için emzik iyi geldi:) Gidişimizin çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim.:)

Otelimiz çok güzel olmakla birlikte bebek yatağı korkunç çıktı. Demirden koruması olmayan minnacık bir yataktı. Ömrümüzde ilk kez Kaan’ı yatağımızda ortamıza aldık. Kaan şaşkın ama mutlu biz aşırı yorgunduk. Alışmamışız, hiç onaylamadığımız bir durum neyse dedik yapacak bir şey yok.
Otelimiz Westin Golf Resort and Spa çok düzgün bir otel. Yatak dısında hiç bir problem yaşamadık.

image

Ertesi gün apar topar tüm aile toplaşıp nikaha gittik. Nikah mahkemede kıyılıyor. Kadınlar abaya giyiyor. Ben hariç herkes giydi. Benim kılığım onaydan geçtiği için kurtuldum:)

Kadı Salma ve Efe’nin nikahlarını kıydı, cok değişikti. Kaan o odadan pek hoşlanmadı, huysuzluk had safhadaydı. Akşam olup da düğün eğlencesine gittiğimizde ömründe ilk kez gece çıkan Kaan pistten inmedi:) aylarca ettiğimiz dansları, figürleri bir bir uyguladı. Kelimenin tam anlamı ile gecenin yıldızıydı:)

Diğer günler Abu dhabi ve bir gün de Dubai’yi gezerek sürdü. Havuza girdik, güneşlendik. Ama çocukla çok kişi olmamıza rağmen çok yoruldum. Araba koltuğu olmaması beni çok zorladı. Eve dönünce araba koltuğuna resmen sarıldım:))

Dönüş yolculuğumuz çok daha rahat geçti:) 2,5 saat uyudu Kaan yolda…

Genel olarak yorucu ama güzeldi. Yine de Kaan biraz daha büyünce daha güzel olacak bence bu seyahatler.

Çok sevgimle,

Zeynep

image-2

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir