2 Cities 1 Woman

Çikolata Parçalı Muffin

Size de daha önce Gökçe‘den bahsetmiştim. Oğlu Demir sebebiyle ara verdiği blogu Yemek Atlası benim favori yemek bloglarımdan, çünkü, sanırım damak tadımız uyuyor, koyduğu tariflerin hepsi benim damak tadıma uygun yiyecekler, zaten çoğu tarifini denedim, o yüzden de ölçülerinin bire bir uyduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Nerde bu zamanda bu kadar güvenilir tarifler 🙂 Zannımca da bu özeni koruyabilmek için ara verdi, zira tarifleri bloga koymadan önce bazen defalarca denediği izlemine kapıldım.

IMG_1367

Bu tarifi ilk yapışım değil, son da olmayacak 🙂 Tarif şurada ve ölçülerim birebir aynı, hiçbir uyarlama yok. Yanlız Vera uyanmasın diye yine elde çırptım yumurtaları o yüzden benimkiler Gökçe’ninkiler kadar çok kabarmadılar ama yine de hala çok lezzetliler.

IMG_1376

Bu tarifi size de tavsiye ediyor ve Gökçe bloguna geri dön diyerek postuma son veriyorum.

Esen kalın efenim.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • yemekatlasi

    Zeynep’cim cok tesekkurler, ne guzel yazmissin, onore oldum 🙂 Insallah yakin zamanda donmeyi ben de cok istiyorum. Aynen dusundugun gibi icime sinen tarifler koymak istiyorum. Sirf blog devam etsin diye post koymak istemiyorum. Ates bu yil krese baslayacak ben de bloguma donecegim.
    Senin muffinin de cok guzel gorunuyor. Eminim tadi da harika olmustur. Afiyet olsun 🙂

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir