2 Cities 1 Woman

Cig Organik Vegan Sekersiz Trüfler

Cig yerine raw deyince daha havali oluyor biliyorum fakat tanesi 30 kalori olan bu trüflerin lezzetini tarif etmeme imkan yok. Gercek cikolata tadi var. Ciddiyim.

trüf

6 adet taze hurmayi 10 – 15 dakika kadar suda beklettim. Kuru hurmayi aksamdan islatabilirsiniz ya da en azindan 2 – 3 Saat kadar öncesinden. 6 veya 7 adet cevizi blendarda toz haline getirin. Sonra hurmalari, bir yemek kasigi cig kakaoyu, istege bagli olarak biraz hindistancevizini (ve hatta cevizi azaltarak kaju da ekleyebilirsini ya da ceviz yerine tamamen kaju veya badem veya findikla da yapabilirsiniz, ki bir keresinde fazla civik olunca yulaf kepegi eklemisligim de var) blenderdan gecirin. Elinizle top haline getirerek kakao veya hindistancevizine bulayin. toz haline getirilmis cevize bile bulanabilir. Alternatif cok.

Bunlara Protein topu diyen de var. Ara ögün olarak da Tatli niyetin de kahve yanina da ck uygunlar.Hatta misafiler icin de.

Bu arada bu aralar yazilarimda Türkce karakter kullanamiyorum kusura bakmayin bilgisayarim bozuldu yenisini elbette Almanya’dan alacagim ama Türkiye’den Türkce klavye alana Kadar bir süre daha bu problemi yasanaya devam edecegiz sanirim. Bunun icin sizden simdiden özür dilerim.

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir