2 Cities 1 Woman

Cay Saati

Ben bu yila kadar hicbir zaman kahve insani olmadim. Hala da günde en fazla iki fincan kahve icerim ki genelde bir. Siyah cayi ise sadece sabah kahvaltisinda ki Almanya’ya tasindigimdan beri o da cok nadir. Sigara ictigim zamanlarda da bu böyleydi. Fakat bitki cayi icmeyi oldum olasi cok sevmisimdir. Fortnum & Mason’un yasemin cayi ise favorimdir. Tabi misafir harici artik öyle demlikte cay demlemeye pek firsatim olmuyor artik. Sogumadan icebilirsem sansliyim.

TC996TJ7MO

Bugün size hem misafirleriniz icin hem de vakit buldugunuzda kendiniz icin lezzeltli caylarini, pek bir güzel demliklerinde demleyebileceginiz bir markadan bahsetmek istiyorum. Mariage Freres aslinda Paris merkezli, Tokyo, Londra, Hamburg  ve Berlin’de de subeleri bulunan bir cay evi. Agirlikli olarak cay ve demlik satmakla birlikte cikolata gibi baska ürünleri de var. Paris’te bir cok noktada bulundugunu ve hatta bazi dükkanlarinda cay müzesinin de yar aldigini belirtmeliyim. Ziyaret etmek isterseniz adreslerini web sitesinden bulabilirsiniz, ayrica web sitelerinde online satis da mümkün.

A19411A19442

Üstteki iki demlik favorim oldu ve pinterestimde yerlerini aldilar 🙂 Tabi fiyatlari hic de ucuz degil maalesef. Ama sanirim ömürlük bir tane almakta bir sakinca olmaz 😉

A194151 A19432

Siyah demligim adi lokum 🙂

A2887A1134

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • 2 Cities 1 Woman Yazının Yazarı

   evet o da guzel ama o modeller de ucuzlar da var cokca ratlamak mumkun zani cam olanlar cok guzel ve evet 250 Euro gulen surat yapamiyorum hala macbookla ama gulen surat dedim alicam ama ben ondan

   | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir