2 Cities 1 Woman

Brokoli Çorbası

Vera hiç yemek seçmemesine rağmen bir kaç aydır sebzelere pek yüz vermez oldu. Buna rağmen bayıla bayıla yediği bir tek çorba var, brokoli çorbası. Sadık kaldığım tek bir tarif yok.

IMG_1245IMG_1241

Elimin altında ne varsa koyuyorum diyelim. Bu sefer, brokoli, havuç, patates ve soğan koydum. Normal patates yerine tatlı patates koyuyorum bazen, varsa brüksel lahanası koyuyorum. Haşlayıp blenderdan geçirdim. Blenderdan geçirmeden önce de tuz ve biraz da zerdeçal ekledim. Hem bizim için hem de bebek/çocuklar için pratik, lezzetli ve sağlıklı bir tarif.

IMG_9017

Bu arada abartmayacak şekilde bebeklerde baharat kullanımını destekliyorum. Katı gıdaya ilk geçtiğimiz zamanlarda bile azar azar kullanıyordum. Örneğin elma püresine biraz tarçın ekliyordum veya sabah omletine tatlı toz kırmızı biber koyuyordum. Şu anda zaten bir kısıtımız yok ama ben yine de abartmıyorum tabi, acı falan da koymuyorum ama çok faydalı olan zerdeçalı çorbalarıma ekliyorum.

IMG_1249IMG_1242

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

  • Duygu

    healing spices diye bir kitap var zeynep. onu okusan kasik kasik zerdecal yedirirsin 🙂 oyle faydali bir seymis ki…

    | Cevapla
  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir