2 Cities 1 Woman

Bremen

İşte benim yaşadığım şehir. IMG_6659

Burası pazar yeri yani şehrin ana meydanı. Beck’s Am Markt turistik bir restaurant. Ama güneşli bir günde dışarıdaki masalarda oturmak keyifli.

IMG_6661

Yine burası da ana meydan. Ana meydan aslına üç dört parçadan oluşuyor.

IMG_6657

Beck’s biralarının Bremen’de üretildiğini söylemiş miydim? Peki ya Jacobs kahvelerinin?

IMG_6656

Şehrin meşhur insanı Rolan bu da.

IMG_6660

Belediye binası ve arkasında Bremen katedrali ve de Alman teyze.

IMG_6670

Elbette ki Bremen Mızıkacıları. Aslında küçücük bir heykel. Eşeğin ayaklarına dokunup dilek dileniyor, ayrıca o ayaklara dokunursanız tekrar geliyormuşsunuz Bremen’e.

IMG_6644

En eski şehir Schnoor

IMG_6647

Favorim Catzen Cafe. 2011’de Sexy Food ödülü almış 🙂 Vaktiniz varsa burada yemek yemeye çalışın, ortamı da güzel. Yemekten önce bir hugo içmeyi de unutmayın.

IMG_6649

Yine Bremen Mızıkacıları

IMG_6650

Yine meydan ve belediye binası. Belediye binasının alt katında Ratskeller var, gidilebilecek güzel bir restaurant.

IMG_6643

Bremen’e gelirseniz Schnoor’u görmeden dönmeyin.

IMG_6646

Sırt çantalarım ve ben.

IMG_6645

Bir zamanlar Almanlar da küçükmüş.

Bütün resimler Ayşegül tarafından çekilmiştir.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • Özge

  2 hafta önce ilk kez gördüm ve çok beğendim Bremen’i.Viertelfest diye bir sokak festivali vardı ve her yerde bira şişeleri yuvarlanıyordu:) Bürgerpark ve Schnoor da çok güzeldi. Ayrıca Bremen Münih’ten küçük olmasına rağmen geceleri açık bakkal dükkanları olmasını da kıskandım açıkçası.

  | Cevapla
 • Özge

  Sadece 3 gün geçirdim Bremen’de ama tesadüfen Viertelfest’i görmüş olduk. Gerçi yaş ortalaması çok düşüktü, 20’lerinin başında, sokakta bağırıp çılgınca içerek eğlenen klasik Avrupa gençliği, kaçırılmış birşey yok yani:)) Münih ve geneliyle Bavyera galiba yasalar konusunda daha katı, muhafazakar olduğundan gece ve pazar günleri açık dükkanlar açısından çok kötü. Bremen’de en azından bakkal alışverişi yapılabilecek birkaç mekan gördüm, Münih’te sadece tren garı ve benzin istasyonları var!

  | Cevapla
 • Duygu

  Yaa ben yine gelmek istiyorum. Ablamla bir dahaki gezimiz bence Bremen’e olacak. Dogdugu yerleri gorsun 🙂

  | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir