2 Cities 1 Woman

Bir Tasarimci

Ben bir moda gurusu degilim. Zaten o yüzden de burası bir moda blogu değil. Fakat pek çok kadın gibi ben de kendime özen göstermeyi severim. Eskiden çılgınlar gibi alışveriş yapardım. Pahalı ucuz farketmez alırdım da alırdım. Sonra büyüdüm artık sadece ihtiyacım olduğu kadar ve kaliteli parçalar alıyorum. Hatta bu kış Zara’dan aldığım iki parçanın da daha ilk yıkamada bozulması üzerine Zara’dan da alışveriş yapmamaya karar verdim. Üstelik bir de kimyasal meselesi var. Cildimize değen materyalleri de küçümsememek lazım. Zaten artık yeni trend trendleri takip etmemek ve tüketim alışkanlıklarını minimuma indirmek. Üretmeden tüketmek bizim gibi ülkelere özgü. Dünyamızın kaynakları sınırlı. Amma uzattım lafı evet benden moda bloggerı olmaz 🙂 Sonuç olarak ben burada size tüketimi özendirici şeyler yapmamaya çalışacağım. İhtiyacınız olandan maksimum faydayı sağlamanız için bir kaç lakırdı edeceğim. Bir de bazen zamansız parçalarla kendinizi şımartmanıza izin vereceğim. Bugün bir Gucci elbiseyi belki herkesin üzerinde göremiyoruz ama bütün moda dergilerinde ve moda bloglarinda görünce bence bir Gucci elbisenin de Zara elbiseden çok farkı kalmıyor. Ki zaten birinin üzerinde gördüğümüzde de çoğunlukla giyen kişinin rafine bir moda zevki olduğunu değil, çok parası olduğunu düşünüyoruz. Söz konusu kıyafetleri bir stille taşıyan az maalesef. Ben bugün size tesadüfen bu ayki Harper’s Bazaar dergisinde keşfettigim, yatırım yapmaya değer yeni bir tasarımcıdan bahsedeceğim. Kendisini desen cadisi olarak adlandiran bu yetenekli kadinin desenlerindeki sihri görünce nedenini anlamak zor degil.

orkide desenli kimona

orkide desenli kimona

Duygu Sahin Boğaziçi İşletme mezunu akıllı ve yetenekli bir kız. Desenleri o kadar güzel ki kayıtsız kalmak imkansız. Duygu Şahin‘i takipteyim umarım desenleri hakettiği ilgiyi yakalar. Desenlerini detayli olarak suradan inceleyebilirsiniz.

karga desenli kimona

karga desenli kimona

Orkide,incir ve karga desenli kimonalar ile zürafali yastik favorilerim. Tek kelimeyle enfesler.

IMG_1611_1024x1024

incir desenli kimona

Mesela ben bu incir desenli kimonayi plajda giyerim, eger kisaysa kot pantolon veya tayt üzerine de giyerim. Hatta Vera büyüyünce annemden vintage diye giyer.

zürafa desenli yastik

zürafa desenli yastik

Yastiklarina ozellikle bayildim. Suradan kendi web sitesinden ve Lidyana‘dan satin alinabiliyorlarmis. Siz nasil buldunuz?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • elif gundogdu

  ben de çok beğendim =) bana doğum günü hediyesi olarak almak istersen kızmam ablacım. muah =)

  | Cevapla
 • Serra

  Zeynep’im cok guzelmis hepsi. Birde eger Cesme yada Kusadasi marinaya yolun duserse, Taka adli markaya da bak. Muthis orijinal desen ve parcalar var. Sevecegini dusunuyorum.

  | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir