2 Cities 1 Woman

Beluga Mercimeği Salatası

Siyah beluga mercimeğini markette görünce sırf meraktan almıştım. Internette biraz bakindim lifi fazlaymis digerlerine gore, o kadar. Haslaninca ayni yesil mercimek gibi oldu zaten. Rengi bile. Sadece boyutu biraz daha kucuk.

blogger-image--371106214

Kirmizi dolmalik biber, feta peyniri, kirmizi sogan ve cin kalesi denen bir cesit lahana koydum.
Sosta ise zeytinyagi, az kremamsı yapıda balzamik sirke, az nar eksisi, dolu dolu bir tatli kasigi tahin (bu whole foods’ta yedigim bir tahil salatasindan kalma bir fikir, tahin tahil veya bakliyat salatalarina cok takisiyor), tuz, toz kirmizi biber ve sumak var.
bu arada alkali diyet baklagilleri akşam yemeyi önermiyor. Zaten pek çok insan için de baklagil akşamları rahatsızlık yaratıyor. Öğle yemeğinde tercih etmenizi tavsiye ederim.
Not: Bu yazı eski blogumdan. Ama şu salata sosuna tahin fikri tekrar göz önüne getirilmeyi hakediyordu.

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir