2 Cities 1 Woman

Beluga Mercimeği Salatası

Siyah beluga mercimeğini markette görünce sırf meraktan almıştım. Internette biraz bakindim lifi fazlaymis digerlerine gore, o kadar. Haslaninca ayni yesil mercimek gibi oldu zaten. Rengi bile. Sadece boyutu biraz daha kucuk.

blogger-image--371106214

Kirmizi dolmalik biber, feta peyniri, kirmizi sogan ve cin kalesi denen bir cesit lahana koydum.
Sosta ise zeytinyagi, az kremamsı yapıda balzamik sirke, az nar eksisi, dolu dolu bir tatli kasigi tahin (bu whole foods’ta yedigim bir tahil salatasindan kalma bir fikir, tahin tahil veya bakliyat salatalarina cok takisiyor), tuz, toz kirmizi biber ve sumak var.
bu arada alkali diyet baklagilleri akşam yemeyi önermiyor. Zaten pek çok insan için de baklagil akşamları rahatsızlık yaratıyor. Öğle yemeğinde tercih etmenizi tavsiye ederim.
Not: Bu yazı eski blogumdan. Ama şu salata sosuna tahin fikri tekrar göz önüne getirilmeyi hakediyordu.

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir