2 Cities 1 Woman

Bebekle Tatil

Vera ile pek çok tatil yaptık ama benim için tatil demek deniz tatili demek. Diğerleri tatil sayılmaz 🙂

Biz de Vera ile ilk tatilimizi Eylül ayında Bodrum’da yapmaya karar verdik. Vera 10,5 aylıktı ve bir hafta Bodrum Ortakent’te Eski Yalı Otel’de kaldık. Kararımız bir haftanın az olduğu idi, zira çocuk tam alışıyor dönüyorsunuz. O yüzden bu yıl tatilimizi iki hafta yapmaya karar verdik.

IMG_6325

Eski Yalı Otel küçük bir aile işletmesi. Lüks değil ama ihtiyacınız olan herşey var. Kids Club isteyen aileler için uygun olmayabilir ama büyük tatil köylerine gitmek istemeyenler için birebir. Kesinlikle çocuk/bebek dostu. Hatta bir kaç güne herkesle hoşbeş olduğunuzdan ve harika insanlarla tanıştığımızdan, bazen Vera bizimle bile olmuyordu 🙂 Ozan Güven gibi müdavimleri de olduğunu da belirtmeliyim. Misafirleri her yaz giden insanlar. Sanırım biz de gitmeye devam edeceğiz. Gelen insanlar çok doğru düzgün insanlar, yabancı turist hiç yok bu arada.

Kendi özel plajı var. O Plajdan gelen geçen yok, mısırcı ve midye dolmacı hariç 🙂 Plajın hemen arkası çimenlik, ki biz Vera o zamanlar kum yediği için günümüzü bu çimenlik alanda geçiriyorduk. Vera’nın şişme havuzunu da yanımıza aldığımızdan içine su koyuyorduk ve Vera az da olsa burada oyalanıyordu.

Çimenlik alandan sonraki kısım restaurant alanı. Sabah açık büfe bir kahvaltı var. Öğle yemekleri ev yemeği tadında tencere yemekleri. Saat beşte çay, kek ve poğaça ikramı var. Akşam ise mezeler, zeytinyağlılar ve ızgaralar var. Bana göre tek dezavantajı akşam yemeğinin saat 20:00’de olması ki bebekli aileler için çok geç bir saat. Ama samimi bir ortam olduğundan biz her zaman Vera için erkenden hazır yemeklerden aldık. Hatta mutfağa girip kendi bebek mamanızı hazırlama şansınız da var. Vera o zamanlar akşam yemeğinde tahıllı yemek yediğinden çok problem olmadı, öğlen de her erkenden Vera için yemek aldım.

IMG_6401

Odalar çok büyük değil, ama balokonu var. Dolayısıyla Vera içerde uyurken ben de balkonda oturabildim. Ale de restaurantta tek başına takıldı 🙂 Bebek yatağı ve mama sandalyesi mevcut. Yüzme havuzu, çocuk havuzu, küçük de bir çocuk parkı var.

Sonradan farkettik ki iki odalı, küçük mutfaklı aile odaları da varmış. Bir sonraki gidişimizde kesinlikte orada kalırız diye konuştuk ki Vera içerideki odada uyur, biz diğer odada. O uyurken de ışıkta oturabiliriz ayrıca.

Bodrum’un denizi Eylül’de yaza göre daha sıcak ama hala biraz soğuk. Bizim Veruş dert etmedi ama genelde babasıyla havuzda yüzdü. Hatta simitiyle ayakları yere değdiğinden havuzda ilk yürüyüş talimlerini yaptı.

Kedisi bol mekanın, dışarıdan da arada köpekler geliyordu ama rahatsızlık verecek bir durum olmadı hiç.

Otel bize transfer ayarladı ama dönüş sabahımızda şöfor uyuya kalmış, adam bildiğiniz gelmedi. Taksinin gelmesi de biraz zaman alınca az kalsın uçağı kaçırıyorduk.

Akşam yemeği saati hariç otelle ilgili olumsuz bir görüşüm yok, bilakis çok olumlu. Ale de çok beğendi ki Ale’nin bundan önceki Bodrum deneyimi Kuum Otel’di. Elbetteki orası da çok güzel ama plajı olmadığı için çocuklar için uygun değil. Ancak Vera yüzme öğrendiği zaman tekrar gidebiliriz.

Sonuç olarak biz Eski Yalı Otel’den çok memnun kaldık. Yine gidecek biz. Web sitesi için buraya tık tık.

Biz bu yıl nereye gideceğimize karar veremedik. Büyük ihtimal kids club’ı olan tatil köyüne gideceğiz. Sizin çocuk dostu otel tavsiyeniz var mı?

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Yorumlar

 • Geri İzleme: Tatilde Nereye Gitsem | 2 Cities 1 Woman

 • Geri İzleme: Kanarya Adalarında Çocukla/Bebekle Tatil | 2 Cities 1 Woman

 • ozge

  merhaba bizdebu yaz 18 aylık bebegimizle kuum a gitmeyi planlıyoruz ancak otel kucuk bir kum plajı da oldugunu soyledi kafam karıstı acaba yok mu ki? siz denemişsiniz cunku tesekkurler
  ozge

  | Cevapla
  • 2 Cities 1 Woman Yazının Yazarı

   Merhaba Özge,
   Çok küçük bir kumluk alanı var ama gerisi iskele gibi. Ben olsam çocuğu sürekli gözden kaçırmamak için stres olurdum sanırım. Bir de mesela Maça kızının ki iskele gibi ama daha sığdır ya burası epey derin de. Gerçi o yaşta çocuk için çok farketmez ama 🙂 Elbette siz bilirsiniz yine de ama çocukla çok rahat edilecek bir plaj değil bence.
   Seevgiler,

   | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir