2 Cities 1 Woman

Barbie Bebekler İçin Özel Dikim Kıyafet

IMG_1440

Ben küçükken en sevdiğim oyunlardan biri, annemin bize diktiği/diktirdiği elbiselerin artan kumaşlarıyla Barbie bebeğime kıyafet dikmekti. Dikmek dediğimden kasıt işte böyle kumaşa bir boyun kesip belden kuşakla bağlamak suretiyle elbise yapmak da aynı zamanda. Ama gerçekten diktiklerim de vardı.

Demek modacı olsam küçüklüğümden böyleydim ben diye hava basabilirdim.IMG_1442

Malum artık dikim kıyafetimiz yok pek, haliyle kumaş da yok. Ben de geçenlerde kestiğim bir kotumun artan kumaşından, büyük bir heyecanla, Vera’nın Barbie’sine kıyafet yaptım.

Beğenmedi haspam. Heyecanım nasıl kursağımda kaldı, nasıl bozuldum anlatamam. Barbie’nin kendi kıyafetleri daha güzelmiş hem de pembeymiş. Ya de get bizim zamanımızda kıyafet vardı sanki. Vardı elbet de Keşan’da yoktu. Hiç unutmam bir gün kardeşim babamdan Barbie kıyafeti istemişti de babam eve gelip sadece çoraplı bulabildim demişti. Yoktu yani.

Fakat bugün sorsanız kardeşimin en güzel anılarından biridir, haftasonları annemlerin yatağında uyuyup uyandığımız sabahlarda Barbi bebeklerle kardeşime oynattığım tiyatrolar. Hala zevkle anlatır. Öf yine yapabilsem keşke ama gram şey gelmiyor aklıma. Ey hayal gücüm ”ne-re-ye sak-lan-dın” yoksa beni sonsuza kadar terk mi ettin.

Neyse henüz Vera Barbie’lerle pek de oynamıyor aslında. Çok prenses olsa da bebekle oynama hevesi yok nedense. Varsa yoksa top, kovalamaca, saklambaç ve resim yapma. Süslenmek bir de. Taç yapmaktan DIY kraliçesi olucaz ana kız. Gerçekten oynamaya başladığı zaman belki biyenir. Biyenmez di mi? Keşke beğense.

Neyse ben hala beğeniyorum bu amatör Barbie kıyafetlerimi. Anısı bile güzel.

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir