2 Cities 1 Woman

Avrupa Standartları İçin Özgeçmiş Hazırlamak

Avrupa standartları ile illa bizden yüksek standartları kastetmiyorum. Türkiye’de hazırladığımız özgeçmişlerden farklı neticede. O yüzden Avrupa Standartlar için dedim. Neticede her ülkenin gereklilikleri farklı. Örneğin Almanya için hazırlanan özgeçmişlerde fotoğraf olmak zorunda adı da ”Bewerbungsfoto”. Fotoğrafçıların buna özel hizmetleri var mesela. Baya bir sektör yani.

Erklaervideo_Jobsuche_en-2

Ben de malum en son 2012 özgeçmiş güncellemiş, hatta o zamandan beri doğru düzgün word bile kullanmamış bir insan olarak biraz bocaladım. Malum doktora başvurusu için özgeçmiş hazırlamam lazımdı. Beyim İstanbul’daydı ve çok yoğun bir programı vardı. Ben de profesyonel destek almaya karar verdim ve JobGermany‘den özgeçmişim için danışmanlık aldım. O kadar ama o kadar çok memnun kaldım ki sizinle de paylaşmak istedim.

Kendileri mentörler. 2’li yaşlarına kadar Türkiye’de yaşamış sonrasında akademik eğitim için Almanya’ya gelip Almanya’nın önde gelen şirketlerinde kariyelerine devam etmişler. Bugün benim diyen Almanların bile gıptayla baktığı kariyerleri olan bu başarılı ve genç iş kadınları tecrübelerini bizimle de paylaşıyorlar.

Özellikle Almanya’da ama genel olarak kuzey Avrupa’da iş veya eğitim başvurusu yapmak istiyorsanız size kendilerini kesinlikle tavsiye ederim.

İletişime geçmek için tık tık.

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Yorumlar

 • JobGermany

  Sevgili Zeynep,

  Bizde seninle calismaktan cok memnun kaldik.
  Basarilarin devamini diliyor, Almanya’da kariyerinle Türkleri basariyla temsil edecegini düsünüyoruz.

  Sevgiler.

  JobGermany

  | Cevapla
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir