2 Cities 1 Woman

Arzu’nun Banyo Dolabı

Yıl 2002, üniversite öğrencisiyim ve bir hukuk bürosunda yaz stajı yapıyorum. Aramızda çok yaş farkı olmasa da Arzu o zamanlar avukat ve benim için Arzu Hanım elbette. Şimdi artık ast üst değil iki arkadaşız, iki anneyiz. Sosyal medya sağ olsun binlerce kilometre öteden bile birbirimizi ilgiyle takip ediyoruz. Konuk yazarımız Arzu’ya banyo dolabını bizimle paylaştığı için teşekkürler.

Sevgili arkadaşım Zeynep kullandığım cilt bakım ürünleri konusunda bloguna konuk olmamı istediğinde, severek takip ettiğim blogunun bir parçası olacak olmaktan mutluluk duydum. Ürünlerin toplu halde bir fotoğrafını çektim, haklarında da sırasıyla kısa bilgiler paylaşacağım.

image
Bioderma Hydrabio Masque:
Yoğun nemlendirici etkiye sahip bu maske, aşırı kuruluk dönemlerinde cilde derinlemesine ve uzun süreli nem sağlıyor. Ürünü yeni kullanmaya başlarken haftada her gün, sonrasında haftada iki-üç kez kullanmakta fayda var. 

Bioderma Sensibio H2O:
Hassas ciltler için temizleyici ve makyaj çıkarıcı, göz çevresi için de kullanılabilen, durulama gerektirmeyen bir ürün olsa da, yine de her zaman suyla da yıkamakta fayda olduğunu düşünürüm, en azından psijolojik açıdan 🙂

Activar AC-11 Gece-Gündüz ve Göz Kremi:
AC-11 vücudumuzda yaşlanmayı durdurmak için çalışan doğal DNA onarıcı sistemin kapasitesini artırmayı destekleyen, hem deriye sürülüp, hem de ağız yoluyla alınabilen tek ekstreymiş. 
DNA’yı etkilediği söylenen AC-11 ekstresi içeren bu gece, gündüz ve göz kremleri oldukça başarılı bulduğum ürünler. 
Spf 15 güneş koruyucu özelliğe de sahip bu ürünler, üzerine uygulayacağınız güneş koruyucuların da etkisini artırıyor.
activar.gen.tr‘de bu ürünlerin online satışı var.

Cildin yaşlanmasını yavaşlatan güneş koruyucuları kışın dahi kullanmamız gerektiğine inanarak şu üç ürünü sizinle paylaşmak istiyorum:
Avene Spf 50:
Sprey şeklinde, akışkan, çok kolay sürülenilen bir ürün. 
Heliocare Color GelCream Light Spf 50:
Aynı zamanda renklendirici özelliğe de sahip olduğu için oldukça pratik bir güneş koruyucu.
Daylong Actinica Lotion:
Gün boyu çok yüksek koruma sağlayan, oldukça başarılı olduğunu düşündüğüm bir ürün.

Herkese içten sağlıklı ve huzurlu, dıştan da pırıl pırıl ve güzel bir ciltli, mutlu bir yaşam diliyorum 🙂  Sevgilerimle”

Merhaba, Ben iki şehirden Zeynep. Kalbimin çeyreği 5 yıl önce ayrıldığım İstanbul'a ait. Sekizde biri büyüdüğüm Edirne'ye, geri kalanı da Vera kuşuma ve beyimle paylaştığımız evime sonra da Almanya'ya. Avukatım, Vera kuşumun anasıyım, beyimin karısıyım, büyük hayalciyim, çok gezerim, çok okurum, çok yazarım, bazen çok konuşur, bazen hiç konuşmam. Bazen şahane yazarım, bazen saçmalarım. Burası da benim her telden çaldığım kişisel günlüğüm gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir