2 Cities 1 Woman

Anneler Ne İster?

Malum anneler günü yaklaşıyor. Şimdi 1500 tane böyle yazı dolanır ortalıkta ama bir tane de ben yazayım istedim. Evet bazen klişeleri seviyorum.

Ne kadar materyalist de olsa her anne önce çocuğunun sağlığını ve mutluluğunu ister. Sonrasında kimisi pahalı hediyeler ister belki kocasından ama bizim konumuz onlar değil.

IMG_0229

Anneler, anneler gününü ailecek geçirmek ister. Kendisinin kahvaltı hazırlamadığı, çocuğunu sadece öpüp okşadığı bir organizasyon bekler. Biraz dinlenmek ister. Çocuğu büyükse ”annecim anneler günün kutlu olsun” desin ister, kendisine belki bir demet çiçek toplasın, bir resim yapsın ister. Ben böyle isterim yani. Haa koca illa hediye alacağım diyorsa, anne illa hediye istiyorsa, o vakit başka bir gün kullanılmak üzere bir masaj, tek başına bir otelde bir gece konaklama, SPA randevusu, bakım randevusu, arkadaşlarıyla geçireceği biraz vakit annelere en güzel hediyedir.

Geçen yıl Ale’ye dedim ki, eğer bir gün Vera sana gelir de pahalı hediye almak isterse sakın izin verme, para da verme. Bana ancak kendi el emeğiyle hediye yapmasına izin ver. Pahalı hediye istemiyorum anneler gününde. Bu işi materyale dökmek anneliği kirletiyormuş gibi geliyor.

Her anneye çocuğunun sağlıklı ve mutlu olduğu, huzurlu bir anneler günü diliyorum. Benim gibi annesini kaybetmiş olanlara da, eğer istiyorlarsa, tez vakitte bir evlat diliyorum ki tekrar anneler gününü sevsinler. Amin.

Önce kocaman plazalarda çalışan işkolik bir avukattım. Yüksek ökçelerim üzerinde ise tam bir “Sosyal Kelebek“. Sonra aşık oldum, Ale’ye… Evlendim… İstanbul’u bıraktım, Bremen’e taşındım. Bir de baktım “Domestik” olmuşum. Sonra ise anne… Vera’nın annesi… Şimdi yeniden hayata karışma zamanı. Ve işte karşınızdayım, iki şehirden Zeynep, anne, kadın, avukat, insan, okur yazar, öğrenmeye aç, seyahate aşık...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir